PARTNER PORTALU
Sezon na śliwki

Sezon na śliwki

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
05 marz 2010 12:46

Pasją gospodarzy są dalekie podróże i odkrywanie magicznych zakątków ziemi. Fotograficzne pamiątki z tych wypraw zdobią mieszkanie w wielu miejscach. Szczególnie pięknie prezentują się na śliwkowej ścianie sypialni...

Funkcjonalność i przytulny klimat sprzyjający dobremu wypoczynkowi - właśnie na te dwie rzeczy postawiono nacisk podczas aranżowania wnętrza. Mimo niewielkiej przestrzeni, znalazło się tu miejsce nie tylko na wygodne, małżeńskie łóżko, ale także na obszerną szafę, pełniącą funkcję sypialnianej garderoby oraz na minibiblioteczkę, w której przechowywane są ulubione lektury. Uwagę zwraca bardzo ciepła kolorystyka wnętrza - to zasługa zastosowanego w dużej ilości drewna egzotycznego badi. Właściciele bardzo cenią sobie naturalność i szlachetność tego materiału, zależało im więc na tym, by pojawiło się nie tylko na podłodze. Dlatego ścianę naprzeciw łóżka tworzy wysoka zabudowa z szaf, z tego samego materiału wykonane zostało także łoże i szafki nocne. Dodatkowo pojawia się ono również na ścianie za łóżkiem, jako wypełnienie ściennych nisz na książki i inne drobiazgi.

Ściana za łóżkiem przybrała bardzo apetyczny odcień - barwę dojrzałej, ciemnej śliwki. Mocny kolor, wbrew pozorom, nie przytłacza ani nie jest agresywny. Tworzy za to przyjemną harmonię z bielą pozostałych ścian, miodowym odcieniem mebli i przytulnym kolorem tekowej podłogi. Stał się też doskonałym tłem dla dużej fotografii, przywołującej miłe wspomnienia z podróży. Warto zwrócić uwagę na oświetlenie. Małe halogeny podświetlają i eksponują fotografię wiszącą nad wezgłowiem łóżka, a zarazem zastępują tradycyjne nocne lampki. Identyczne lampki zastosowano do wyeksponowania bibelotów na półce. Nad łóżkiem zawisł też podwieszony sufit z płyty gipsowo – kartonowej, zza którego sączy się delikatne, intymne światło.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także