PARTNER PORTALU
Soczyste przebudzenie

Soczyste przebudzenie

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Dziś sypialnia powinna być wielofunkcyjna. Bardzo często to nie tylko miejsce przeznaczone do spania, ale także pokoik telewizyjny, domowa biblioteka i gabinet w jednym.

Wszystkie te funkcje udało się pomieścić w jednym wnętrzu – małżeńskiej sypialni, która stała się pokojem uniwersalnym. Gospodarze lubią tu spędzać dużo czasu, dlatego zadbali o to, by wszystko, co im potrzebne, było pod ręką. Nie tylko zmieściło się tu całkiem spore łóżko, ale także nieduże, ale wygodne biurko do pracy, kącik telewizyjny z pojemną szafką oraz regały i półki z książkami. Wnętrze zaaranżowano w lubianych przez właścicieli, przyjemnych, rześkich barwach: łagodnej cytryny i oliwek. Jasne barwy ścian doskonale współistnieją z wykorzystanymi w pomieszczeniach naturalnymi materiałami (wszystkie meble wykonano z jasnego dębu milano). Oprócz typowego, funkcjonalnie rozmieszczonego oświetlenia, uwagę zwraca także zaakcentowanie jego dekoracyjnych możliwości.

Nad wezgłowiem małżeńskiego łóżka zawisła geometryczna, pomalowano na żółty kolor, rama z gipsokartonu. Rozwiązanie to jest tym efektowniejsze, że rama została z kilku stron oświetlona, dzięki czemu wieczorami staje się źródłem nastrojowego, subtelnego światła. Na jednej ze ścian zawieszono rodzinną galerię fotograficzną, na innej starannie wyeksponowano i podświetlono pracę łódzkiego artysty fotografika Radosława Wojnara. Wielkoformatowe zdjęcie pochodzi z cyklu „Łódź Fabryczna”, jego nieco industrialna surowość wprowadza interesujący niepokój do przytulnego, ciepłego wnętrza.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także