PARTNER PORTALU
Stylowa sypialnia: 15 ładnych projektów

Stylowa sypialnia: 15 ładnych projektów

Autor: Aleksandra Klujszo
22 lip 2019 11:22

O czym pamiętać urządzając sypialnię? Co zrobić, żeby uzyskać przestrzeń idealną? Podpowiadamy.

W sypialni najważniejsze jest łóżko. To one decyduje o jakości naszego snu, a co się na to przekłada, także i samopoczucia. Dlatego nie możemy zapomnieć o tym, aby nasze łóżko było wygodne, a materac solidny!! Poza tym warto też pomyśleć o kolorze ścian, oświetleniu czy dodatkach, dzięki którym przestrzeń zyska odpowiedni klimat.

Jakie łóżko wybrać?

Najlepiej wielkie! Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na dużą sypialnię, nie przejmujmy się – to łóżko ma dominować w tym pomieszczeniu. Ciekawą propozycją są modele tapicerowane, szczególnie wygodne dla osób, które lubią czytać. Dodatkowo taka „ścianka” przy łóżku jest ładnym elementem elementem dekoracyjnym. Warto też pomyśleć o otwieranej klapie łóżka, która doda naszemu miejscu do spania nadprogramowych funkcji (głównie zaoszczędzimy miejsce).

Oświetlenie

Marzycie o tym, aby sypialnia była dla Was miejscem-arkadią? Postawcie na „opierzony” żyrandol – jeden z najmodniejszych dodatków ostatnich sezonów. Po wybraniu żyrandola warto pomyśleć o stopniu naświetlenia pomieszczenia. Oświetlenie nie powinno nas budzić, a uspokajać, dlatego dobrym rozwiązaniem będą żarówki nie o zimnej, lecz o ciepłej barwie. Możecie także pomyśleć o zakupie włącznika z pokrętłem umożliwiającym zmianę natężenia światła. A jeśli lubicie czytać, koniecznie zdecydujcie się na lampkę łóżkową, to „must have” miłośników czytania.

Dodatki. Dużo? Mało?

Tak naprawdę sypialnia nie jest "pokojem wybrednym", ale mimo tego minimalizm i prostota w jej urządzaniu są nieśmiertelne. Warto więc pomyśleć o dodatkach miękkich, ocieplających przestrzeń oraz indywidualnych (te będą zależały od tego, co lubimy). Myśląc o dodatkach miękkich zwykle myślimy o poduszkach i narzutach, ale nie rezygnujmy z dywanów, które odpowiednio dobrane, idealnie wpasowują się w każde wnętrze. Pomieszczenie świetnie ociepli też drewniana podłoga i ściany o subtelnych, jasnych barwach.

Zobacz także Modna sypialnia - 12 aranżacji blisko natury 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także