PARTNER PORTALU
Sypialnia dla dwojga na poddaszu: jak w buduarze

Sypialnia dla dwojga na poddaszu: jak w buduarze

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Małżeńska sypialnia to zdecydowanie oczko w głowie pani domu, wnętrze, które przede wszystkim oddaje jej charakter i upodobania. To intrygujący buduar, kipiący od namiętnej kobiecości!

Sypialnia znajduje się na poddaszu, dlatego liczne skosy pod sufitem nie ułatwiały aranżacji jej przestrzeni. Jednak odpowiednie zabiegi sprawiły, że powstało wnętrze funkcjonalnie i bardzo wygodnie rozplanowane, a przy tym przytulne. Wnętrze, będące ciekawym połączeniem nowoczesności ze stylistyką retro. Wyposażenie zostało tu praktycznie ograniczone do minimum. Jest tylko duże, małżeńskie łoże, toaletka, krzesło oraz niska szafka.

W roli półek - długie parapety

Nie ma komód ani szafek nocnych, a rolę praktycznych półek na dekoracyjne drobiazgi, pełnią długie, kamienne parapety pod oknami. A jednak wnętrze nie wydaje się chłodne, ani ascetyczne, głównie za sprawą zastosowanej, pełnej emocji kolorystyki i materiałów, użytych do efektownego wykończenia całości. Wprowadzone tu głębokie odcienie śliwkowego fioletu, przydymionego wrzosu i czekoladowego brązu dodały wnętrzu ciepła, a nawet pewnej energetycznej pasji.

Zresztą wystarczy spojrzeć na ściany. Dwie z nich pomalowano na ciemny fiolet, pozostałe pokryto dwiema różnymi tapetami, choć o podobnej kolorystyce i takiej samej aksamitnej fakturze.

Pomysł na tkaniny

W ciekawy sposób wprowadzono tu tkaniny. Pierwsza z nich, tafta w czekoladowym kolorze, została zawieszona na jednej ze ścian, by w niebanalny sposób posłużyć nie tylko jako ozdoba, ale również jako... wejście do garderoby. Druga, w modnym, złotym kolorze, została wykorzystana jako pikowane obicie łóżka, a także, w dość swobodny sposób potraktowana jako pokrowiec na krzesło.

Nieszablonowy sposób wykorzystania obu tkanin świadczy o dużej pomysłowości i poczuciu humoru, które w widoczny sposób miały swój udział w projektowaniu tej sypialni. To ostatnie potwierdza również wybór głównej lampy - nie ozdobnego, kryształowego żyrandola, jak można by się spodziewać, ale zabawnej, jakby włochatej oprawie, nieprzypadkowo zresztą komponującej się z miękkim, beżowym dywanem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także