PARTNER PORTALU
Sypialnia na poddaszu: kolor doda jej charakteru

Sypialnia na poddaszu: kolor doda jej charakteru

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
18 marz 2009 14:10

Umiejscowiona na poddaszu sypialnia urzeka intensywnością i śmiałością wyrazu. Akcentem dominującym jest tu kolor ścian, który „pokierował” wystrojem całości.

Wszystko zaczęło się od szafy, którą właściciele koniecznie chcieli mieć w swojej sypialni. Obecność tego mebla była jedynym i podstawowym warunkiem, jaki właściciele postawili architektom, odnośnie reszty pozostawili im wolną rękę.

Zdecydowano więc, że w tak niewielkim pomieszczeniu można poeksperymentować z kolorami i... ścianę u wezgłowia łóżka pomalowano na fioletowo. Pomysł może nieco zaskakujący, ale zadziwiające jest również to, jak bardzo może do tego wnętrza pasować.

Mocny kolor wcale nie zmniejsza optycznie wnętrza

Użycie tak ciemnej, bardzo intensywnej barwy wcale nie spowodowało wrażenia pomniejszania przestrzeni niewielkiego pokoiku.W szczególności, że pozostałe ściany mają kolor ecru, który skutecznie rozjaśnia przestrzeń sypialni.

Pod kolor ścian dopasowano także resztę wyposażenia sypialni. Bardzo prosty, nowoczesny nocny stolik ma niemal identyczną barwę jak ściana, przy której stoi. Tak samo zgromadzone na nim sprzęty mają elementy fioletu.

Fiolet nawet na pościeli

Nawet pościel z połyskującego materiału ma fioletowe tło. Poza fioletem i beżem pojawił się także metaliczny połysk – kinkiety zostały wykonane z nierdzewnej stali, a jedną ze ścian zdobi srebrzące się lustro, które w przedstawianym wnętrzu ma podwójną rolę.

Oprócz tego, że można się w nim przeglądać, jest ono również drzwiami prowadzącymi do dość dużej garderoby. To dodatkowe pomieszczenie jest odpowiedzią projektantów na wymóg właścicieli dotyczący szafy, która w żaden sposób nie mogła się zmieścić w sypialni.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także