PARTNER PORTALU
Sypialnia w fioletach. Kobieca i pełna uroku

Sypialnia w fioletach. Kobieca i pełna uroku

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Przeciągać się jak kot, ziewać bezkarnie raz po raz, skrapiać się perfumami, swawolić godzinami, otwierać w łóżku butelkę rieslinga... Tylko w sypialni takiej jak ta.

Małżeńska, zaaranżowana w zmysłowych barwach fuksji i fioletu, nawiązująca do stylu glamour sypialnia, była wielkim marzeniem pani domu. Na jej życzenie wprowadzono tu właśnie taką, mocno buduarową kolorystykę, a także dużą ilość tkanin: przejrzyste, ozdobne zasłonki, przytulną narzutę na wielkie łóżko oraz dywan z wysokim, miękkim włosem. Ukoronowaniem pałacowej konwencji stał się wspaniały żyrandol z połyskliwymi kryształkami.

Meble są tylko tłem w tej sypialni

A wszystko to na tle prostych, nowoczesnych mebli (łóżko, komoda, szafki nocne), pełniących w sypialni wyłącznie użyteczną rolę. Wyjątkowy klimat wnętrza to zasługa wielu subtelnych elementów, takich jak choćby „wędrujący”, florystyczny motyw ozdobny.

Wyrafinowany wzór wiszących w oknie zasłonek, starannie odrysowano, a następnie – przy pomocy szablonu – namalowano na śliwkowej płaszczyźnie za łóżkiem. Ten sam motyw został też powtórzony w postaci subtelnego, kwiatowego ornamentu na przeciwległej ścianie.

Innym ciekawym pomysłem jest wyłożona szkłem, podświetlona nisza w ścianie za wezgłowiem łóżka. Wieczorami, po włączeniu świetlówek, staje się źródłem delikatnego, nastrojowego światła.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także