PARTNER PORTALU
Sypialnia w przedwojennym stylu

Sypialnia w przedwojennym stylu

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
19 maj 2009 11:29

Mieszkanie w starej kamienicy, po wielu latach doczekało się upragnionego remontu. Trzeba było sporo pracy, żeby przedwojenne wnętrze znów nabrało blasku, nie tracąc przy tym dawnego, intrygującego charakteru.

Już na pierwszy rzut oka widać, że autorka projektu tego wnętrza, to osoba o silnym charakterze przy jednoczesnych skłonnościach do... sentymentalizmu. Sypialnia o oryginalnym, odważnym kształcie jest bowiem "nasączona" soczystymi kolorami i mnóstwem starych, pamiętających zamierzchłe czasy przedmiotów. Buduarowy charakter nadaje wnętrzu półokrągła ściana pomalowana na zdecydowany, bordowy kolor i ozdobiona trzema obrazkami. Te niewielkie akcenty powielają motyw kolorystyczny tła, nawiązując jednocześnie do pozostałych, białych ścian i sufitu. Stojąca obok łóżka wiekowa konsola to stylowy mebelek, pochodzący z przełomu XIX i XX wieku, oprócz niewątpliwej funkcji dekoracyjnej, pełniący tu też rolę stolika nocnego. Przecierany stelaż łóżka i zawieszone nad nim lustro w bogato rzeźbionej złoconej ramie, doskonale ze sobą korespondują, tworząc interesującą całość.

Jednym z ciekawszych akcentów w sypialni jest - zajmujący tu centralne miejsce - żyrandol, pamiętający jeszcze czasy carskie. To prawdopodobnie jedna z pierwszych elektrycznych opraw, jakich używano we wnętrzach. Dzięki pokryciu jej odpowiednim odcieniem farby, świetnie prezentuje się w otoczeniu bordowej ściany, ciemnośliwkowej pikowanej narzuty i zasłony w podobnej tonacji. Na parapecie o nietypowym, zaokrąglonym kształcie, swoje miejsce znalazł oprawiony w postarzane złocone ramy pastel. Zamglony, jakby impresjonistyczny obraz Wenecji doskonale oddaje sypialniany, trochę leniwy a zarazem romantyczny nastrój...

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także