PARTNER PORTALU
Sypialnia: wystrój inspirowany Japonią

Sypialnia: wystrój inspirowany Japonią

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Ta przestronna sypialnia utrzymana jest w pastelowych barwach, płynących po ścianach i okiennych kotarach. Ton różowej, żółtej i pomarańczowej barwie nadaje brąz łóżka, orzechowe ramy drzwi i ciemne figurki.

Niebagatelną rolę spełnia też oświetlenie. Atutem tej sypialni jest zdecydowanie duża przestrzeń, którą ona zajmuje. W przestronnym wnętrzu główne miejsce przypadło rozłożystemu łóżku z wyprofilowanymi zagłówkami. Jest ono wykonane z forniru z orzecha włoskiego i ozdobione aluminiową listwą, wyglądającą jak metal.

Całość dopełnia piękna, ciemna narzuta z różowymi motywami kwiatów. Część łóżka wstawiona jest we wnękę, której środek zajmują trzy półki na figurki – dwie małe, z zamontowanymi pod nimi lampkami i duża, którą z góry oświetla halogen. Natomiast jej boki, umiejscowione po obu stronach łóżka, zdominowały trzymetrowe, szklane, przesuwane drzwi. Jedne prowadzą do osobistej garderoby właścicielki mieszkania, a drugie do łazienki i garderoby pana domu.

Kiedy drzwi są zamknięte, nie tylko przysłaniają wszystko, co się za nimi znajduje, ale jeszcze zgromadzone w pokoju sprzęty odbijają się w ich taflach jak w jeziorze. Główną garderobę od sypialni oddzielają drzwi w japońskim stylu. Jego ramy zostały, tak jak łóżko, wykonane z forniru z orzecha włoskiego. Wstawiono w nie matowe, piaskowe szyby. Dzięki temu wyjście z sypialni nabrało reprezentacyjnego charakteru.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także