×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Sypialnia z łazienką. Tak ją urządzisz

Sypialnia z łazienką. Tak ją urządzisz

Autor: Urszula Tatur
19 sie 2015 15:04

Sypialnia i łazienka znajdujące się w jednym pomieszczeniu to bardzo pomysłowe rozwiązanie. Pozwala nie tylko na zaoszczędzenie niezbędnej przestrzeni, ale również na wygodne i szybkie odświeżenie się.

Założeniem właścicieli odnośnie zaaranżowania mieszkania było połączenie stylu industrialnego z pełną funkcjonalnością całego wyposażenia mieszkania, jak również przestronność i maksymalne wykorzystanie całego wnętrza.

Architekci wobec tego zaaranżowali mieszkanie w klasycznych odcieniach bieli, czerni i szarości. Inwestorzy natomiast wpadli na oryginalny pomysł, by w każdym pomieszczeniu użytkowym dodać do tych kolorów kontrastujący akcent w postaci odcieni błękitu oraz żółci.

Ważnym miejscem odpoczynku w każdym rodzinnym domu jest sypialnia. Projektanci postanowili, by na ścianach pojawiła się „parkowa” płyta betonowa nadająca oryginalności. Szarość ścian została przełamana żółtymi pasami dodającymi życia wnętrzu.

Łóżko również wpisuje się w klimat tonów na ścianie poprzez czarne wezgłowie oraz ciemno-srebrne podnóże. Narzuta i poduchy to dopełnienie podstawowych założeń właścicieli. Przestrzeń obok mebla wypełniają minimalistyczne lampki nocne. Kontrastem do całości stała się biała podłoga dająca wrażenie głębi pomieszczenia.

Ściana pokryta szarym kolorem skrywa w sobie pojemną szafę na przedmioty właścicieli, natomiast drzwi pomalowane żółtym kolorem prowadzą do garderoby.

Ciekawym pomysłem stało się umiejscowienie dużych pionowych luster w narożnikach sypialni. Daje to optyczne złudzenie powiększenia wnętrza poprzez odbicie światła naturalnego, jak i żółtej barwy na ścianie.

Jednak najbardziej pomysłowym zastosowaniem stało się umieszczenie łazienki w tym samym pomieszczeniu. Od przestrzeni sypialnianej oddzielają ja tylko drzwi przestronnej kabiny prysznicowej i podwieszany sufit podkreślony LED-ami.

Innowacją stała się również sauna, do której dostajemy się przez kabinę prysznicową. Podczas relaksu właściciele mieszkania mogą wpatrywać się przez umiejscowione tam okno na centrum miasta.

Projekt: Monika i Adam Bronikowscy, Hola Design

Tekst: Natalia Jasińska

Zdjęcia: Bartosz Jarosz

Stylizacja: Ewa Kozioł

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także