PARTNER PORTALU
Sypialnia z temperamentem

Sypialnia z temperamentem

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Stylowy, klimatyczny buduar, nieco w stylu słynnej pani Dulskiej. Intymne wnętrze pulsujące gorącymi barwami, pełne subtelnych, zmysłowych detali. Można by tu leniuchować całymi dniami.

Piękny, głęboki kolor rzuca się w oczy już od progu. Szlachetne bordo całkowicie zawładnęło sypialnią, zajmując jej „strategiczne” strefy: ścianę z oryginalną, kaligraficzną tapetą, stojące przy niej wielkie łoże, przykryte atłasową narzutą czy wykonane z tej samej tkaniny, długie zasłony w oknach. Bordowy kolor mają także wiszące pod sufitem lampy oraz małe, opiekuńcze aniołki nad wezgłowiem łóżka. Taka kolorystyka podnosi temperaturę wnętrza o kilka stopni, a uzupełniona o przytulny odcień pozostałych ścian (écru) oraz ciepłe drewno mebli, podłogi i garderobianych drzwi, sprawia, że klimat staje się naprawdę gorący. Spory metraż i znaczna wysokość wnętrza (mieszkanie znajduje się w starej kamienicy) dodają mu pewnego dostojeństwa, a zarazem zapewniają przyjemną i wygodną do odpoczynku przestrzeń, w której znalazło się miejsce zarówno na ciekawie umiejscowioną garderobę, jak i na subtelne, bardzo klimatyczne detale.

To wnętrze nowoczesne, ale z wieloma „smaczkami”, których formy wyraźnie nawiązują do przeszłości, jak choćby komoda, stojący na niej stary telefon czy lampka ze złoconą nóżką. Sypialnia została zaprojektowana dla dwóch osób, co podkreślono podczas aranżacji całości, większość elementów została bowiem zdublowana. Po obu stronach łóżka stanęły takie same szafki nocne, z takimi samymi lampkami, a nad głowami śpiących zawisły aniołki. Każde z małżonków ma też własną garderobę, do której prowadzą identyczne, drewniane drzwiczki. Nawet okna są dwa. W ciągu dnia zasłonięte długimi zasłonami (dekoracyjnie opadającymi na podłogę), dzięki czemu w sypialni stale panuje nastrojowy półmrok.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także