PARTNER PORTALU
Szarość oswojona

Szarość oswojona

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Prawdziwe wyzwanie dla projektanta i mieszkańców – sypialnia zaaranżowana głównie w odcieniach szarości. Z ocieplającą plamą pomarańczowego koloru. Wyrafinowana i supermodna!

Kolorowe sny w szarej sypialni? Jak najbardziej. Im mniej intensywnych bodźców przed zaśnięciem, tym efektywniej pracuje nocą wyobraźnia. Dobrze o tym wiedzą właściciele sypialni, konsekwentnie urządzonej w antracytowych i siwych barwach. Stalowe łóżko zostało przykryte szarą narzutą, w oknie zawisła gruba, szara roleta. Obszerną szafę i parapet pod oknem wykonano z oryginalnej, szczotkowanej stali, przypominającej zebraną w fałdy, połyskliwą, srebrzystą tkaninę. Na szarej ścianie umieszczono powiększone do maksymalnych rozmiarów, wakacyjne zdjęcie gospodarzy.

Nietypowa fototapeta ma oczywiście czarno-biało-szary kolor. Szarej całości dopełniają nowoczesne, hightechowe lampki oraz szklane i stalowe detale. Całość mogłaby być nieco zbyt chłodna, gdyby nie kilka elementów, których zadaniem było ocieplenie tego stworzonego do intymności i relaksu wnętrza. Ściana przy oknie została pomalowana na jaskrawy, pomarańczowy kolor, który stał się ciekawym kontrastem dla dominującego tu koloru. Podłogę – wyłożono przytulnym bambusem. Ciepły, piaskowy odcień parkietu został powielony na rozsuwanych drzwiach, prowadzących do łazienki. Za nimi zaczyna się przestrzeń, która od początku do końca, została stworzona z samych szarości.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także