PARTNER PORTALU
Wrzosowe sny

Wrzosowe sny

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
19 sty 2009 14:34

Tapeta w romantyczne wzorki i urokliwa, „wiekowa” maszyna do szycia. A na ścianach odcienie fioletu. Nic, tylko śnić o bezkresnych wrzosowiskach. Takich, jak w „Tajemniczym ogrodzie” .

Mieszkanie na poddaszu w Sopocie to miejsce wprost wymarzone dla małżeństwa w średnim wieku. Urządzone nowocześnie, z klasą i temperamentem, który podkreślają załamania dachu i lustra wprowadzające do poszczególnych stref dynamikę. Stąd w sypialni półokrągłe, zdobione szafeczki wbudowane w ścianę, z półkami do eksponowania zdjęć i „podręcznego” księgozbioru właścicieli. Oryginalne dodatki dopełniają całość i nadają wnętrzu romantycznego charakteru, z niewielką „nutką” starych czasów. Niezwykle urocza klatka dla ptaków, kwietnik i stara maszyna do szycia, nie były pomysłem pani architekt.

Zdaniem właścicielki, po prostu musiały tu być i już. Staroświecka maszyna doskonale sprawdza się jako stolik pod doniczkę z kwitnącym „na różowo” kwiatem. Pomieszczenie urządzane było „dla kobiety”. Stąd jego delikatna kolorystyka: różne odcienie fioletu. Sufit ma barwę „liliowego wrzosu”. Ściany są nieco ciemniejsze. Za łóżkiem wyklejono je tapetą z motywem roślinnym. Taki sam wzór pojawia się na narzucie oraz dekoracyjnie upiętych zasłonach. Aby „zadośćuczynić” przytulności pokoju, zrezygnowano z górnego oświetlenia. Na tle skosów żyrandol nie wyglądałby zbyt dobrze. Co innego lampki halogenowe. Zostały wprawione w podwieszany sufit. Ciepłym, niezbyt jaskrawym światłem, rozjaśniają pomieszczenie. Pomaga im „nienowoczesna” i niezbyt duża lampka, ustawiona jakby przypadkiem, bezpośrednio na podłodze, tuż koło maszyny do szycia.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także