PARTNER PORTALU
Wystrój inspirowany minimalizmem: sypialnia ascety

Wystrój inspirowany minimalizmem: sypialnia ascety

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

W tak stonowanym wnętrzu nic nie przeszkadza i nie rozprasza uwagi. Sypialnię można by nawet uznać za wnętrze ascety, gdyby nie kilka istotnych detali.

Maksymalne otwarcie niewielkiej przestrzeni – takie było założenie przy tworzeniu sypialni. W jego realizacji pomogło ciekawe i sprytne rozwiązanie – zainstalowanie w dwóch ściankach wnętrza, szklanych drzwi przesuwanych. Dzięki temu, pomieszczenie można w dowolnej chwili zamknąć lub otworzyć, manipulując jego wielkością.

Dekoracyjne drzwi, wykonane z pasów mlecznego i brązowego szkła, z jednej strony otwierają się na kuchnię, a z drugiej – na dzienną część mieszkania. Elementem, który ładnie i nieprzypadkowo z nimi współgra jest pas mlecznego szkła umieszczony w brązowym zagłówku łóżka. Paleta zastosowanych barw również nie jest przypadkowa. W pewnym sensie oddaje bowiem, uporządkowany i spokojny charakter gospodarza, który po pracy nie ma chęci na żadne „szaleństwa”.

Stąd obecność szlachetnych szarości w gołębim odcieniu, które pojawiły się na ścianach i meblach, przyjemne beże oraz ciepłe i chłodniejsze brązy. Całość jest nowoczesna i minimalistyczna, ale nie można nie dostrzec pewnych nostalgicznych nawiązań do przeszłości: stylowych wieszaków czy długich, ułożonych w fałdy zasłon. W oszczędnie urządzonej, ale przytulnej sypialni, ciekawie prezentują się też stonowane, starannie oprawione grafiki, które zawieszono na ścianach.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także