PARTNER PORTALU
Zielony wystrój gościnnej sypialni: mieszkaj optymistycznie

Zielony wystrój gościnnej sypialni: mieszkaj optymistycznie

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
30 cze 2009 09:45

Energetyczna, pełna ekspresji i zabawnych, trochę przerysowanych pomysłów. Urządzona z wyczuciem i delikatnością, sprawdza się w roli sypialni dla gości.

Fashion-art, to jeden z głównych motywów przewodnich pojawiających się w tym mieszkaniu. Plakaty będące niegdyś własnością ojca pana domu – włoskie i czechosłowackie kino lat 60. i 70., czy powiększona do ogromnych rozmiarów grafika, zajęły zaszczytne miejsca na ścianach niemal każdego pokoju, również sypialni dla gości. Odpowiednio podświetlone za pomocą umiejscowionych na szynach halogenków, wyglądają jak cenne eksponaty z profesjonalnej wystawy, dodając wnętrzu specyficznego charakteru.

Zielony wystrój sypialni

Sypialnię przeznaczoną dla gości wypełniła optymistyczna zieleń: duża oliwkowa kanapa narożna, pleciony chodniczek w pasy, czy zawieszona na środku sufitu limonkowa lampa, które wprowadzają tu mnóstwo pozytywnej energii. Subtelne wnętrze sprzyja wypoczynkowi. Drewniana podłoga w naturalnym wybarwieniu, bezpretensjonalna i nieprzytłaczająca biel ścian, czy zwiewne zasłony w zielone kwiatki to bardzo delikatne środki wyrazu, dzięki którym każdy poczuje się tu komfortowo.

Dwa małe stoliki dające się dowolnie przesuwać, nieustannie „wędrują” po pokoju, by w zależności od indywidualnych potrzeb pomieszkującego w nim gościa, pełnić funkcje stolika nocnego, kawowego a nawet przypominającego stołek siedziska.

Kabina prysznicowa w sypialni?

Jednym z ciekawszych elementów aranżacji tego wnętrza jest umiejscowiona w rogu sypialni tafla mlecznego szkła, będąca zarazem ścianką kabiny prysznicowej. Szklana tafla przepuszcza światło, doświetlając tym samym łazienkę, a jednocześnie staje się niebanalną formą dekoracji. Po zapaleniu światła w łazience pozbawiona kolorów ścianka, zmienia się nie do poznania, odkrywając przed gośćmi zmysłowy teatr cieni.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także