×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Czwarte urodziny BoConcept w Polsce

Czwarte urodziny BoConcept w Polsce

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
12 gru 2017 14:22

Podczas urodzin BoConcept, każdy z zaproszonych gości poczuł się jak w domu. Wszystko za sprawą motywu przewodniego - hygge. Dzięki niemu przy Woronicza zapanowały spokój i radość ze wspólnie spędzonych chwil. Otoczenie pięknych przedmiotów, magiczna atmosfera i wspaniałe towarzystwo sprawiły, że urodziny marki były wyjątkowe. Gościem specjalnym wydarzenia był René Hougaard, designer od lat współpracujący z firmą.

6 grudnia 2017 r., przy ul. Woronicza, odbyły się czwarte urodziny salonu BoConcept. Wydarzeniu towarzyszyła niepowtarzalna atmosfera hygge. Tym słowem Duńczycy opisują błogość, relaks i radość z danej chwili. Właśnie taki klimat udało się stworzyć przedstawicielom warszawskiego salonu BoConcept. Gościem Specjalnym urodzin był René Hougaard, projektant współpracujący z marką od lat. Designer przeniósł uczestników spotkania w czasie, prezentując im etapy rozwoju i zmiany zachodzące w firmie. Pokazał, jak na przełomie ponad 65 lat zmieniła się oferta BoConcept – od prostych systemów regałowych, przez kompleksowe aranżacje przestrzeni, po wysmakowane dodatki.

Było przytulnie, nowocześnie i z klasą, czyli dokładnie tak, jak kojarzona jest marka BoConcept – sieć duńskich salonów z barwną i wieloletnią historią, oferująca wysokiej jakości wyposażenie wnętrz. Może się ona pochwalić 250 punktami sprzedaży w 60 krajach. Warszawski showroom BoConcept przy Woronicza to coś więcej, niż kolejny salon sprzedaży mebli i akcesoriów wyposażenia wnętrz. Jest przede wszystkim miejscem spotkań sympatyków najlepszego designu. Organizowane są tu liczne warsztaty, prezentacje produktów oraz eventy, także z innych branż, między innymi modowej.

W urodzinach warszawskiego salonu wzięli udział znani architekci, projektanci i celebryci. Wydarzenie cieszyło się też dużym zainteresowaniem mediów. Nie zabrakło przedstawicieli branży wnętrzarskiej, reprezentującej takie czasopisma, jak: Label, Elle Decoration, Moje mieszkanie, Dobre Wnętrze, Dobrze Mieszkaj. O pyszny i designersko prezentujący się catering zadbała Agnieszka Mitoraj z restauracji Mjud. Technologiczne zaplecze to zasługa marki Samsung, która dostarczyła na wydarzenie telewizor The Frame. Partnerami urodzin były także BMW, Ballantines oraz Absolut.

René Hougaard, obecnie tworzący pod nazwą ARDE, uzyskał tytuł magistra architektury i projektowania mebli w Aarhus School of Architecture w 2003 r. Od tego czasu nabywał doświadczenia, projektując dla wielu firm meblarskich. W 2004 r. stworzył markę Dnmark, która cztery lata później została kupiona przez fundusz inwestycyjny Erhvervsinvest. Przez prawie pięć lat od 2010 r. pracował jako kierownik ds. kolekcji dla BoConcept. W tym czasie był odpowiedzialny za ponad połowę linii mebli tej firmy. Jest autorem wielu projektów, m.in.: biurka Cupertino (BoConcept Design Icon), krzeseł Florence, London i Oslo, stołu konferencyjnego Torino czy nowoczesnego fotela wypoczynkowego Harvard. W 2014 r. René Hougaard postanowił założyć własne studio projektowe o nazwie ARDE i zaczął projektować dla wielu znaczących firm, w tym również marki BoConcept.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także