PARTNER PORTALU
European Start-Up Days: Oto top 10 najciekawszych start-upów w Polsce

European Start-Up Days: Oto top 10 najciekawszych start-upów w Polsce

Autor: PULSHR
20 maj 2016 14:42

W czwartek (19 maja) podczas European Start-Up Days, imprezy towarzyszącej VIII Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu wręczono nagrody w konkursie „European Start-Up Challenge”. Spośród ponad 200 start-upów, wybrano 10 najciekawszych w Polsce.

- Wierzę, że te pomysły będą początkiem wielkich karier, wielkiego spełnienia, a pieniądze przyjdą z czasem. Najważniejsze, żebyście mieli satysfakcję z tego, co robicie – powiedział Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic podczas uroczystej gali wręczenia nagród.

Natomiast Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego podkreślił, że kongres również osiem lat temu był start-upem, który przerodził się w największą imprezę w Europie Centralnej.

- To, że jest ta część start-upowa w tym roku to jest ogromna świeżość dla tego wydarzenia. I to, o co nam chodziło – żeby duży biznes, trochę już skostniały, spotkał się z tym, co nowe, innowacyjne, bo innowacje najlepiej robią start-upy właśnie – powiedział Wojciech Kuśpik.

Również Business Link Poland, organizator European Start-Up Days jest start-upem, który zrzesza obecnie 900 start-upowców w całym kraju. – 40 proc. firm Business Linku współpracuje ze sobą. To nas naprawdę cieszy, o to chodziło – powiedział Dariusz Żuk, który później wręczył nagrody dziesięciu najlepszym start-upom w Polsce.

Firmy nagrodzone podczas ESD 2016 to BRAND24, Call Page, vintom, migam, CodersLab, jadezabiore.pl, Swimmo, Screen Network, Life Space, Go For World by Kuźniar.

- Chciałbym podziękować wszystkim za to, że możemy być w miejscu, w którym dziś jesteśmy, ale chciałbym też powiedzieć, że to nie jest jeszcze nasz cel. Idziemy w dobrą stronę, ale sukces dopiero się pojawi i będzie to sukces międzynarodowy – powiedział Piotr Wierzejewski z BRAND24 odbierając nagrodę.

Start-up ten zbiera w jednym miejscu publiczne wzmianki na temat marek, produktów itp. Wyniki pochodzą zarówno z mediów społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, Instagram, jak również z forów dyskusyjnych, blogosfery, czy serwisów informacyjnych.

Innym nagrodzonym start-upem był vintom.

- Zajmujemy się automatyzacją sprzedaży i odpowiadamy na problem, jakim jest brak czasu. Odpowiadamy za to, żeby komunikacja pomiędzy marką, a klientem była płynna. Tworzymy personalizowane wideo. Pracujemy z różnymi korporacjami, m.in. Orange czy Citi – powiedział Marcin Kozłowski, odbierając nagrodę.

European Start-Up Days to inicjatywa integrująca młodych, kreatywnych przedsiębiorców z ekspertami, biznesmenami, prezesami polskich i zagranicznych przedsiębiorstw, ludzi z pasją i innowacyjnym podejściem do biznesu. Jej organizatorem jest Business Link Poland.

Źródło: PULSHR

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także