PARTNER PORTALU
 Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie już we wrześniu

Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie już we wrześniu

Autor: Rafał Konopka
06 cze 2016 13:25

Cała branża meblowa, okołomeblowa i drzewna z ponad 25 krajów spotka się w dniach 6-9 września w Expo Mazury, podczas Międzynarodowych Targów Meblowych i Targów Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli AMIA.

Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie to jedno z najważniejszych wydarzeń targowych w Europie i czołowy event w branży w Polsce. Odbywające się w najnowocześniejszym obiekcie targowo-konferencyjnym w kraju, z roku na rok przyciągają coraz więcej zwiedzających. Podpisane tu umowy od ponad 20 lat przyczyniają się do dynamicznego wzrostu sprzedaży polskich mebli poza granicami kraju i desygnowania Polski, jako lidera branży meblowej na świecie. Kolejna, 43. już edycja z pewnością przyniesie nowe, efektywne biznesowe relacje i kontrakty oraz wpłynie na dalszy rozwój branży. Odwiedzający znajdą w Ostródzie jedną z największych w Polsce prezentację oferty zarówno polskiego jak i zagranicznego przemysłu meblarskiego, od tkanin czy płyt po gotowe wyroby, również te designerskie.

Równolegle z targami meblowymi odbędzie się 3. edycja Targów Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli AMIA, co daje możliwość przyjazdu w jednym czasie wielu specjalistów z kilku dziedzin i działów jednej firmy.

Oba wydarzenia ze względu na swój międzynarodowy charakter mają nieoceniony wpływ na promocję województwa warmińsko-mazurskiego, a formuła biznesowa i podpisane podczas targów kontrakty bez wątpienia pobudzają aktywność gospodarczą w regionie.

Na chwilę obecną współpracę przy wydarzeniach potwierdził: Wydział Technologii Drewna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pan Gustaw Marek Brzezin.

Na terenie targów MTM i AMIA wytyczone zostaną:

  • Strefa polskiego wzornictwa – promocja polskiego designu, rodzimych projektantów, uczelni.
  • Strefa wyposażenia wnętrz – dekoracje, tkaniny, akcesoria wyposażenia domu i mieszkania.
  • Strefa drewna – promocja działalności Lasów Państwowych, tematyczne prelekcje, szkolenia
    i praktyczne pokazy, które podnoszą świadomość społeczną o leśnictwie, rodzajach i światowych zasobach drewna w nawiązaniu do branży meblowej.

Ponadto obejrzeć będzie można prace konkursowe „Spełnij dziecięce marzenia” oraz wybrane prototypy konkursu, zorganizowanego przez branżowy magazyn „biznesmeble.pl”, nad którym Międzynarodowe Targi Meblowe objęły patronat honorowy.

Dla firm, które nie boją się śmiałych rozwiązań i inwestują w funkcjonalne i nowoczesne produkty przyznane zostaną nagrody Expo Mazury, czyli Żagle Rozwoju.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także