Drzwi wewnętrzne: 3 świetne kolekcje

Drzwi wewnętrzne: 3 świetne kolekcje

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
23 lip 2020 10:51

Drzwi to niezwykle ważny element we wnętrzu. Muszą pasować do całości aranżacji, ale musza też pięknie się prezentować.

Drzwi są elementem domowego tła dla mebli oraz codziennego życia. Oczekujemy, że zapewnią nam dyskrecję oraz komfort w mieszkaniu, np. poprzez wyciszenie pomieszczenia. Nowoczesne drzwi, dzięki swojej konstrukcji oraz jakości wykorzystanych materiałów, świetnie się sprawdzają w tej roli. 

Coś ukrytego

Zazwyczaj uważamy, że drzwi nie powinny grać pierwszych skrzypiec w domowej przestrzeni. Ale mogą grać drugie, prawda? Białe, bezprzylgowe drzwi, otoczone ramą w tym samym kolorze, to ważny, ale nie kluczowy akcent w oszczędnie zaaranżowanym pomieszczeniu. Nie zdominują całej przestrzeni, ale świetnie dopełnią minimalistyczną aranżację. Prosta, pozbawiona ozdobników kolekcja Modus od Vox idealnie sprawdzi się w takiej stylizacji – praktycznie jednorodna płyta przełamana zostaje wyłącznie klamką. 

Najlepsze wzory

Jeśli chcemy zachować subtelność formy drzwi, ale zarazem wprowadzić odrobinę dekoracyjności, to ciekawe inspiracje znajdziemy w... przeszłości. Projektant Olgierd Jaskulski tworząc kolekcję Fresto sięgnął po tradycyjne wzory stolarki, by odkryć je na nowo dla naszych wnętrz. Jeśli mamy w sypialni starą komodę po babci albo wybraliśmy wyrazistą, drewnianą podłogę, naturalnym krokiem będzie dobranie do tego stolarki, która dopełni kompozycję. Kolekcja Fresto to trzy modele drzwi z różnym układem fazowanych płycin. Klasyczne zdobienia nawiązują do prostych, głębokich frezowań znanych ze starych domów.

W Twoim rytmie

Przywykliśmy do tego, że meble można przestawiać, zmieniać i modyfikować. Nasze wnętrza żyją razem z nami – zmieniają się, gdy ewoluuje nasz gust albo powiększa się skład domowników. Dlaczego inaczej miałoby być z drzwiami? Nowoczesne konstrukcje to coś więcej, niż tylko przegroda między pokojami. Mogą stanowić dodatkową przestrzeń do przechowywania, można na nich zawiesić haczyki i zyskać dodatkowe wieszaki. Liczne akcesoria dostępne na rynku umożliwiają łatwe personalizowanie.

Możemy też wybrać bardziej zaawansowane rozwiązania – z myślą o tych, którzy każdy element domu chcą „uszyć” pod siebie, marka Vox razem z Ewą Śliwińską stworzyła kolekcję Smart. To drzwi, które żyją w naszym rytmie. W zależności od tego, w jakim pomieszczeniu je zamontujemy albo jakie są nasze potrzeby, będą wyglądać zupełnie inaczej. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także