PARTNER PORTALU
Płytki jak drewno: nowe płyty do ogrodu

Płytki jak drewno: nowe płyty do ogrodu

Autor: Anna Sołomiewicz
23 maj 2016 15:09

Deski betonowe to idealne połączenie urokliwego wyglądu drewna z zaletami klasycznej kostki brukowej.

Urok litego drewna oraz siła kostki brukowej – tak w skrócie można opisać atuty desek betonowych Polbruk Lira. Co jeszcze świadczy o ich wyjątkowości? Poza unikatowym designem i wysokimi parametrami technicznymi oferują one również bezpieczne i odporne na czynniki zewnętrzne wykończenie tarasu, ogrodu, patio, a nawet domowych wnętrz.

Beton, z którego powstają między innymi solidne kostki brukowe oraz płyty tarasowe, to bez wątpienia nie tylko niebywale wytrzymały, ale i bardzo uniwersalny materiał nawierzchniowy. Na szczęście dzięki nowoczesnym metodom produkcji nawet zwolennicy przytulnych i sielskich wykończeń nie muszą postępować wbrew sobie, decydując się na materiały imitujące kamień.

Polbruk Lira to materiał, który łączy w sobie najważniejsze zalety betonu i drewna. Oferuje nie tylko autentyczny wygląd drewnianych desek, ale także nieporównywalnie większą niż jego naturalny odpowiednik trwałość, za którą stoi surowiec z jakiego zostały wykonane – beton. Zainspirowane pięknem litego drewna deski Polbruk Lira idealnie oddają subtelny rysunek usłojenia.

Autentyczny wygląd osiągnięto dzięki zaawansowanej technologii wet-cast, która polega na wlaniu do wibrujących form płynnej mieszanki betonowej. Do zalet desek Polbruk Lira należy przede wszystkim unikatowy na skalę rynku wygląd, jak również duża wytrzymałość na działanie czynników zewnętrznych, w tym wody, mrozu oraz promieni UV. Estetyczny wygląd na wiele lat zapewni ponadto właściwie dobrany impregnat, taki jak Polbruk Efekt, dostępny w pojemności 2L i 5L, który stworzy skuteczną barierę dla agresywnych zabrudzeń.

Nawierzchnia w ciepłym odcieniu naturalnego drewna to optymalne dopełnienie ogrodów rustykalnych, wiejskich i prowansalskich, a także skandynawskich oraz minimalistycznych tarasów, czy designerskiego patio.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także