PARTNER PORTALU
Wnętrze w męskim stylu: postaw na ciemne drewno

Wnętrze w męskim stylu: postaw na ciemne drewno

Autor: Anna Sołomiewicz
30 cze 2016 12:49

Jak urządzić męskie wnętrze? Warto postawić na podłogę w ciemnych, stonowanych kolorach.

Ciemna, stonowana kolorystyka, prostota i funkcjonalność to najbardziej charakterystyczne cechy męskiego wnętrza. Współcześni panowie w równym stopniu cenią sobie zarówno uniwersalność oraz utylitarność, jak i efektowność wystroju. Dlatego też coraz częściej w mieszkaniach współczesnych kawalerów króluje drewniana podłoga.

W mieszkaniach o męskim charakterze próżno szukać drobnych bibelotów czy ozdób. Funkcję dekoracji przejmują wzory, faktury oraz kolory. Geometryczne desenie na ściennych grafikach, zdecydowany akcent kolorystyczny w postaci ściany o intensywnym wybarwieniu czy ciekawa struktura drewnianej podłogi to elementy zdobnicze charakterystyczne dla męskich aranżacji. Takim stylowym wnętrzom o zdecydowanym charakterze firma Kaczkan zadedykowała podłogę Whisky, wyróżniającą się nasyconym kolorem, intrygującym wzorem oraz interesującą fakturą.

W męskim stylu

We wnętrzu mężczyzny przeważa ciemna kolorystyka, a wśród niej prym wiodą zwykle szarości, brązy, granaty oraz czerń. Chłodne i stonowane odcienie współgrają z geometrycznymi, nowoczesnymi meblami o transparentnym designie i czytelnych funkcjach użytkowych. Część mężczyzn ceniących tradycyjną elegancję podkreśla charakter wnętrza uznanymi modelami mebli, stanowiącymi współczesne ikony designu.

Może to być masywna, pikowana sofa Chesterfield, designerskie krzesło Coconut chair czy wygodny fotel Lounge z podnóżkiem autorstwa legendarnego małżeństwa Eamsów. Zarówno nowoczesna, minimalistyczna zabudowa, jak i meble o klasycznych formach, doskonale współgrają z drewnianą podłogą, która w przypadku męskich wnętrz często przybiera ciemniejszy odcień. Aby jednak nie przytłaczać i nie zmniejszać optycznie pomieszczenia, architekci rekomendują wybór desek o głębokiej barwie wzbogacanej ciepłymi refleksami, tak jak w przypadku podłogi ProParkiet Whisky firmy Kaczkan. ProParkiet firmy Kaczkan to innowacyjna podłoga drewniana, która składa się z dwóch warstw drewna połączonych ze sobą klejem.

W przypadku Whisky szlachetną warstwę wierzchnią stanowi fryz dębowy, z kolei warstwę dolną podkład liściasty w postaci sklejki. Podłoga Whisky posiada ciepły, głęboki, lekko miodowy kolor przywodzący na myśl jeden z ulubionych męskich trunków. Na powierzchni dostrzec można wyraźne słoje, które nadają jej dynamiki i stanowią swoistą ozdobę męskiego wnętrza. Zróżnicowane wykończenie: fazowanie lub szczotkowanie pozwalają na dodatkowe zindywidualizowanie wyglądu desek.

Męskie dodatki

W męskich mieszkaniach, poza funkcjonalnością, dominuje prostota. Przejawia się ona zarówno w kwestiach związanych z doborem materiałów wykończeniowych, jak i elementów dekoracyjnych. Rolę ozdób przejmują kolory i faktury, np. beton architektoniczny, pasta strukturalna czy panele 3D. Panowie, jako miłośnicy wszelkich gadżetów oraz nowinek technologicznych, często umieszczają w swoich mieszkaniach nowoczesne sprzęty RTV oraz przedmioty związane z ich hobby, takie jak np. instrumenty muzyczne, trofea czy sprzęt sportowy. Akcesoria tego typu nie tylko podkreślają indywidualny charakter właściciela, ale także stanowią oryginalną dekorację wnętrza.

Funkcję ozdoby może przejąć także stylowy barek ze szlachetnymi trunkami lub odpowiednio wyeksponowany instrument muzyczny, np. powieszona na ścianie gitara czy stojąca w rogu pokoju perkusja. W męskim wnętrzu zwiewne firany i zasłony zastępowane są drewnianymi żaluzjami, miękkie dywany ustępują miejsca skórom zwierzęcym; zamiast ozdobnych żyrandoli pojawiają się masywne, industrialne lampy rzucające mocne światło, a tam gdzie kobieta powiesiłaby romantyczne obrazki, mężczyzna umieści duże plakaty w antyramach lub nowoczesną fototapetę w formacie XXL.

Proste i sprawdzone rozwiązania, zarówno pod względem estetycznym jak i użytkowym, to podstawa męskich aranżacji. Powściągliwość w doborze dodatków, a także nacisk na jakość zastosowanych materiałów sprawiają, że wnętrza zamieszkane przez nowoczesnych panów są z jednej strony trwałe i ponadczasowe, a z drugiej – bardzo zindywidualizowane.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także