×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
20 pomysłów na ściany we wnętrzu. Idealne do salonu, sypialni i łazienki!

20 pomysłów na ściany we wnętrzu. Idealne do salonu, sypialni i łazienki!

Autor: Ewa Kozioł
01 marz 2023 11:48

Co wybrać na ściany w salonie? Co sprawdzi się na ścianach w sypialni, a co w łazience? Szukasz pomysłów? Zobacz aż 20 pięknych inspiracji z muralem. To nie tylko malowidło ścienne, ale także rodzaj tapety. Nada wnętrzu charakteru i stylu.

Klasyczne tapety na wąskich pasach odpowiedniego podłoża mają nadrukowany, ewentualnie wytłoczony deseń. Wszyscy znamy doskonale zarówno ich potencjały, jak i ograniczenia. Murale to natomiast wielkoformatowe grafiki ścienne, oparte na fotografiach lub pracach artystów czy projektantów. Umieszczone na ścianie, zapewniają we wnętrzu autentyczny efekt wow.

Dlaczego? Rzecz w tym, że produkty te mają kilka wyjątkowych zalet, bardzo cennych z perspektywy architekta czy dekoratora. Mają duże rozmiary, dzięki czemu możliwy jest montaż bez łączeń lub z bardzo rzadkimi łączeniami. Całość prezentuje się więc szczególnie estetycznie, a wybrany obraz oddziałuje z wielką mocą. A ponieważ ich wzory można wybierać z bardzo obszernych katalogów, swoboda kreowania przestrzeni jest wprost nieograniczona.

Fot. Otownetrze.pl

Mural do salonu, sypialni, holu, pokoju dziecka

Warto wiedzieć, że murale różnią się od siebie nie tylko wzorem, lecz także podłożem. Do wyboru są tu rozmaite faktury, wykończenia powierzchni, a także parametry użytkowe. Bogata gama materiałów pozwala tworzyć grafiki odporne m.in. na ścieranie (idealne na ściany klatki schodowej czy korytarza), wysokie temperatury (do kuchni) oraz wilgoć i wodę (do łazienki, nawet w strefie prysznica).

Fot. Otownetrze.pl

We wszystkich tych i wielu innych miejscach – na czele z salonem, holem, sypialnią czy pokojem dziecięcym – murale prezentują prawdziwą wnętrzarską magię. W zależności od wzoru i kolorystyki rozświetlą pomieszczenie, dodadzą mu barwy albo wytonują. Mogą posłużyć za tło dla aranżacji (np. za telewizorem czy zagłówkiem łóżka), nadać jej styl (np. w łazience) albo wręcz odegrać główną rolę (w jadalni czy w holu). Odpowiednio skomponowane z innymi składnikami wnętrza, mogą nawet optycznie powiększyć przestrzeń lub odwrotnie – delikatnie ją domknąć, stworzyć kameralną atmosferę.

Fot. Otownetrze.pl

Wiele różnych możliwości 

Murale dostępne są niezliczonych wariantach, dzięki czemu łatwo dobrać je również do rozmaitych układów przestrzennych. Jedne wzory fantastycznie wypełnią ściany długiego korytarza albo rozległego holu, inne świetnie zaprezentują się na wysokiej ścianie klatki schodowej lub dwukondygnacyjnego salonu. A co z przestrzeniami nietypowymi – jak choćby sypialnia, pokój dziecięcy czy łazienka ze skosem? Można spersonalizować wiele modeli pod względem skali, kolorystyki czy szczegółów wzoru. 

Fot. Otownetrze.pl

Zobacz także Ściany w salonie. 10 pięknych projektów. 20 zdjęć salonów!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także