PARTNER PORTALU
Bateria, która sama filtruje wodę? Ciekawa nowość do kuchni!

Bateria, która sama filtruje wodę? Ciekawa nowość do kuchni!

Autor: Justyna Łotowska
01 lut 2022 21:12

Wszyscy szukamy oszczędności na jednorazowych i stałych wydatkach. Dlatego warto przyjrzeć się rzeczom kupowanym nawykowo. Wszystkim drobnym płatnościom dającym razem sporą sumę. Innym sposobem jest wybieranie przedmiotów, które zostaną z nami na lata. Przefiltrowana woda z kranu to same oszczędności? Pewnie! Zobaczcie dlaczego!

Świadome kupowanie to sięganie po przedmioty funkcjonalne, trwałe i pochodzące od renomowanych producentów. Ale to nie wszystko! Inteligentnie zaprojektowane urządzenia pozwalają nam zmienić codzienne nawyki. Sprawić, że będziemy żyć zdrowiej, wygodniej i dodatkowo oszczędzać na wydatkach. Należy do nich bateria filtrująca na kapsułki Franke Vital, zapewniająca stały dostęp do doskonałej jakości wody, zdecydowanie tańszej od butelkowanej. 

Dlaczego warto mieć baterię filtrującą w kuchni?

Niewątpliwie woda z wodociągów jest coraz lepszej jakości. Zanim jednak dotrze do naszych kranów, musi pokonać wiele kilometrów rurami, które mogą ulegać awariom. Rozszczelnienie skutkuje zanieczyszczeniem przez różnego rodzaju drobnoustroje. Z kolei za pojawiającą się rdzę może odpowiadać skorodowana instalacja wodociągowa, chociażby w zamieszkiwanym przez nas budynku.

Bateria filtrująca poradzi sobie z każdym z tych problemów. A z wody o doskonałej jakości będziemy mogli korzystać o każdej porze dnia lub nocy, co pozwoli kształtować nawyk częstego jej picia. Możemy jej również używać do gotowania, co korzystnie wpłynie na smak potraw. Bateria pozwala także w znaczącym stopniu zredukować zużycie plastiku (jeden filtr kapsułkowy to około 333 butelek 1,5 l PET mniej na wysypisku) oraz zmniejszyć ślad węglowy związany z transportem wody. 

Franke Vital to jedyna bateria kuchenna, w której proces filtrowania odbywa się w małej kapsułce umieszczonej w dodatkowej wylewce. Oznacza to, że w szafce zlewozmywakowej nie trzeba montować żadnych specjalnych urządzeń. Oszczędzamy w ten sposób miejsce, którego w kuchni nigdy za mało. Bateria dostępna jest w trzech wersjach: z ruchomą lub stałą wylewką oraz jako sama wylewka filtrująca, którą można zamontować obok istniejącej już baterii. Do wyboru mamy również dwa warianty wykończenia. Jej projekt doceniło jury jednego z najważniejszych konkursów na świecie, przyznając nagrodę RED DOT.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także