×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Bateria kuchenna: ciekawa nowość, która pomaga oszczędzić wodę

Bateria kuchenna: ciekawa nowość, która pomaga oszczędzić wodę

Autor: Justyna Łotowska
27 paź 2022 14:34

Active Twist to nowa bateria kuchenna z kolekcji szwajcarskiej marki Franke. Nowość zaskakuje funkcjami i zmienia sposób, w jaki przygotowujemy posiłki i sprzątamy kuchnię.

Bateria i zlewozmywak są kuchennym duetem. Jednak to dopiero Active Twist spaja je w jedno, łącząc estetykę z funkcjonalnością. Model ma specjalne pokrętło, które znajduje się po przeciwnej stronie mieszacza. Służy ono do otwierania i zamykania odpływu zlewozmywaka. Dzięki temu nie musimy już wkładać rąk do brudnej czy gorącej wody, by wyciągnąć korek. 

Ta wygodna funkcja przydatna będzie dla wszystkich osób, które uwielbiają gotować, ale nie przepadają za czyszczeniem i porządkowaniem kuchni. Nowość Franke z pewnością ułatwi kuchenne prace, tym bardziej, że aż 60% z nich odbywa się w strefie zlewozmywaka. Bateria Active Twist jest nowoczesnym rozwiązaniem typu „2w1”, jakich coraz więcej pojawia się w kuchni.

Bateria kuchenna, która oszczędza wodę

Nowość Franke docenią również osoby chcące oszczędzić na rachunkach za media, które stale wzrastają. Sprzyja temu zastosowana w Active Twist technologia ECO. Składa się na nią stopniowalna dźwignia oraz ogranicznik temperatury, który pomaga oszczędzać wodę i energię.

Jedno pociągnięcie dźwigni, otwiera przepływ wody na 50%. To jest odpowiednią ilością, o właściwym ciśnieniu, do wykonania większości kuchennych zadań. W ten sposób kształtuje się również nawyk rozważnego odkręcania wody. Jeśli potrzebujemy większego strumienia, to dźwignię trzeba odchylić do pełnego otwarcia.

Z kolei ogranicznik temperatury pomaga zmniejszyć ilość zużywanej gorącej wody, której w kuchni potrzebujemy rzadziej. W tym celu wystarczy przekręcić specjalny pierścień znajdujący się pod osłoną dźwigni mieszacza.

Wyciągana wylewka i funkcja prysznica

Wyciągana wylewka z funkcją prysznica zwiększa moc wody. To rozwiązanie ułatwia mycie owoców i warzyw oraz usuwanie uporczywych zabrudzeń z naczyń. Pozwala również dotrzeć do każdej części zlewu, ułatwiając jego czyszczenie. Natomiast aerator laminarny przy bardzo niskim poziomie hałasu, generuje zwarty, nierozpryskujący się strumień wody. Doskonale sprawdzi się do napełniania naczyń czy mycia rąk. Możliwość szybkiego przełączenia rodzaju strumienia daje bardziej efektywne mycie np. grzybów czy sałaty i tym samy pomaga zużywać mnie wody.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także