×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Blaty robocze bez szkodliwych bakterii

Blaty robocze bez szkodliwych bakterii

Autor: Urszula Tatur
25 wrz 2020 08:34
Aktualizacja: 30 wrz 2020 08:33

Bakterie i inne mikroorganizmy są naszymi stałymi towarzyszami. Spotkamy je w domu, w biurze czy w obiektach użyteczności publicznej. Kluczowe jest zatem zachowanie odpowiedniej higieny, o czym szczególnie przekonaliśmy się w ostatnich miesiącach. Jak wzmocnić nasze bezpieczeństwo i ochronę przed bakteriami? Z pomocą przychodzą innowacyjne materiały, które w znacznym stopniu pozwalają wyeliminować zagrożenie.

Blaty robocze to jedne z najintensywniej użytkowanych powierzchni w przestrzeniach domowych – zwłaszcza w kuchni. Dlatego oczekujemy od nich solidności, w tym odporności na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne, oddziaływanie wysokich temperatur i zaplamienia. Cennym walorem praktycznym jest również to, by blaty dało się łatwo utrzymać w czystości. W ten sposób nie tylko dbamy o ład i estetykę pomieszczenia, lecz także pozbywamy się szkodliwych mikroorganizmów, którym sprzyja wilgoć stale obecne w kuchni, a przede wszystkim w łazience.

Powierzchnia microPLUS® powstała w trosce o ochronę zdrowia, a także po to, by móc skuteczniej walczyć ze szkodliwymi mikroorganizmami. Tym bardziej że nawet częste używanie silnych środków chemicznych, np. do czyszczenia blatów, wcale nie przynosi pożądanego rezultatu, a jednocześnie może stanowić zagrożenie zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla środowiska. Jak sobie z tym lepiej radzić? Kluczowy jest dodatek srebra, które wyróżnia się właściwościami antybakteryjnymi, znanymi chociażby w przemyśle tekstylnym i kosmetycznym.

Srebro jako składnik powierzchni microPLUS® zapewnia wysoki poziom ochrony przed bakteriami. Najlepiej pokazują to liczby: jeśli na microPLUS® zostanie umieszczonych 10 tysięcy bakterii, to po 7 godzinach pozostanie ich od 0 do 10! Innowacyjna powierzchnia zakłóca funkcje życiowe mikroorganizmów, dlatego nie mogą się one namnażać i szybko giną. Ma to duże znaczenie np. w kontekście bakterii MRSA opornych na działanie antybiotyków. Warto też podkreślić, że skuteczność powierzchni microPLUS® potwierdzają certyfikaty przyznane przez renomowane instytuty, takie jak Isega, Fraunhofer Institut i GfPS. Co ważne, właściwości antybakteryjne utrzymują się przez cały czas użytkowania powierzchni. Potwierdziły to testy, w których produkty z tą powłoką poddawano intensywnej eksploatacji.

Powierzchnia microPLUS® dostępna jest zarówno na blatach, jak i innych materiałach wykończeniowych we wnętrzach. Dzięki właściwościom antybakteryjnym zapewnia bezpieczeństwo we wszystkich obszarach, w których higiena odgrywa ważną rolę. Na przykład dzięki microPLUS® można produkować także regały, fronty i lady sklepowe, a także blaty i ścianki działowe o różnym zastosowaniu. W kontekście aranżowania wnętrz domowych doskonałe walory praktyczne mają blaty z powierzchnią microPLUS®, a także ścianki przyblatowe czy fronty meblowe. Ponadto zastosowanie innowacyjnej powłoki idzie w parze ze świetnie zaprojektowanymi dekorami, za pomocą których można nadać wnętrzom niepowtarzalny styl.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także