Co wybrać zamiast wody w butelkach? Karafka filtrująca to świetny pomysł!

Co wybrać zamiast wody w butelkach? Karafka filtrująca to świetny pomysł!

Autor: Ewa Kozioł
05 lip 2022 09:11

Picie wody podczas upałów to konieczność. Warto jednak zrezygnować z kupowania tej w plastikowych butelkach. Warto natomiast sięgnąć po bardziej ekologiczne rozwiązania. Takim jest właśnie karafka filtrującą.

Eko alternatywa dla butelek

Czas rozkładu butelki plastikowej trafiającej do środowiska naturalnego wynosi nawet 500 lat. Duża część plastiku wykorzystywanego przez nas każdego dnia w dalszym ciągu nie jest poddawana recyklingowi. Alternatywę dla osób szukających bardziej przyjaznego środowisku sposobu na życie stanowi wysokiej jakości karafka z filtrem.

Wykonana ze szkła borokrzemowego karafka Lucy® od Waterdrop jest odporna na uszkodzenia i może posłużyć swojemu użytkownikowi przez wiele lat. Wyposażona została w filtr Lucy® Clarity, który z powodzeniem będzie filtrował przez 4 tygodnie albo oczyści nawet 120 litrów wody. Dzięki temu, w jeden filtr pozwoli na zaoszczędzenie równowartości plastiku zawartego w 240 butelkach PET o pojemności pół litra.

Bezpieczne picie wody z kranu

Mimo że w większości polskich miast woda kranowa nadaje się do picia, wielu z nas nadal ma wątpliwości co do jej jakości. Wykorzystany w karafce Waterdrop, opatentowany i wyprodukowany w Japonii filtr Lucy® Clarity zapewnia zarówno czystość wody, jak i korzystnie wpływa na jej smak i zapach.

Działanie tego filtra oparte jest na technologii wymiany jonowej i filtracji węglem aktywnym. Pozwala na skuteczne odfiltrowanie niepożądanych substancji: cząsteczki chloru, związki metali czy mikroplastik. Jednocześnie w wodzie zostają zachowane istotne minerały, takie jak magnez i wapń. LUCY® Clarity spełnia też najwyższe standardy bezpieczeństwa. Posiada między innymi certyfikat TÜV, potwierdzoną zgodność z normami europejskimi, a także pozytywnie przeszedł testy instytutu Eurofins Scientific.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także