×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Czarne i białe akcesoria łazienkowe. Modny trend 2022

Czarne i białe akcesoria łazienkowe. Modny trend 2022

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
23 marz 2022 11:23

Akcesoria łazienkowe były zwykle kojarzone z odcieniami stali nierdzewnej i chromu. Obecnie coraz częściej wybierane są jednak czarne przyciski uruchamiające do WC i odpływy prysznicowe, które znakomicie komponują się z modną armaturą w tym kolorze. Kolejnym zauważalnym trendem jest swoisty renesans białych przycisków.

Białe i czarne przyciski wpisują się  w nowoczesne aranżacje i możemy je połączyć z dopasowanymi kolorystycznie rusztami lub kołpakami do wanien i brodzików. Przemyślany dobór akcesoriów ma istotny wpływ na spójność i atrakcyjność całej aranżacji łazienki. Poza kwestiami wzornictwa ogromną rolę odgrywa oczywiście kolor.

Czarne i białe detale, wykonane z wysokiej jakości materiałów nadają wnętrzu wyjątkowy charakter. Klasyczna biel zawsze pozostaje elegancka i ponadczasowa. Doskonale sprawdza się w przypadku monochromatycznych aranżacji. Czarne produkty o szlachetnych powierzchniach, takie jak przyciski uruchamiające czy odpływy liniowe, stanowią wyraziste akcenty przyciągające uwagę.

Czarne i białe akcenty pod prysznicem

Odpływy liniowe pozwalają na dużą elastyczność w projektowaniu strefy prysznica. Również tutaj nie musimy ograniczać się do stali nierdzewnej i chromu. Do wyboru masz atrakcyjne wizualnie rozwiązania w kolorze czarnym lub białym, dzięki którym idealnie dopasujemy odwodnienie do płytek podłogowych.

W przypadku wanien i brodzików większość klientów decyduje się na kolor biały, natomiast elementy zewnętrzne kompletów odpływowo-przelewowych oraz kołpaki, standardowo oferowane są w wersjach chromowanych. Nie jest to jednak jedyna opcja. Firma Viega ma np. w asortymencie eleganckie akcesoria w kolorze białym lub czarnym matowym. Dzięki temu możemy uzyskać efekt jednolitej powierzchni lub postawić na mocny, wyrazisty kontrast. Ponadto czarne elementy doskonale pasują do łazienek, w których zainstalowano również armaturę w tym samym kolorze.

 

Komentarze

Zaloguj się