PARTNER PORTALU
Czym wznieść toast na Nowy Rok? Fajny pomysł - kolorowe kieliszki!

Czym wznieść toast na Nowy Rok? Fajny pomysł - kolorowe kieliszki!

Autor: Justyna Łotowska
15 lis 2022 17:23

Wznosimy toasty. Za piękny wieczór i za szczęśliwy Nowy Rok. Kolorowe kieliszki nie dadzą nam zapomnieć tych wyjątkowych chwil. Co powiecie na holenderski design?

Jeszcze dzień się na dobre nie rozpędzi, a już powoli zapada zmierzch. Okna miast wypełniają się ciepłym światłem, na osiedlowych uliczkach tylko psy wyprowadzają właścicieli na spacer. By przetrwać to jesienno-zimowe zawieszenie, zaopatrujemy się koce i poduchy. Na kawowym stoliku lądują zaniedbane lektury, książki, których nie zdążyliśmy przeczytać podczas wakacji. Zapalamy świece, wyjmujemy z barku butelkę czerwonego wina.

Tak, to jest właśnie idealny moment. I co? Chyba nie sądzicie, że do tej celebracji codzienności, stanu tak trudnego do osiągnięcia (wiedzą to wszyscy zaganiani, zabiegani, zapracowani) wystarczające będą zwyczajne kieliszki? Tu potrzebujemy czegoś wyjątkowego.

Marka HKliving ma w swojej ofercie także szkło. Wyjątkowe, bo inne, ręcznie formowane. Ich naczynia mienią się wszystkimi kolorami lata i jesieni. Zaklęte w szkle piękne chwile, powidoki wakacji sprawiają, że jesienne i zimowe wieczory nie będą wcale ciemne i ponure.

W ofercie kieliszków tej holenderskiej marki nie znajdziemy zwyczajnego, przezroczystego szkła. Tu rządzi kolor. Kolekcja Emeralds to kieliszki do wina barwione w masie na wszystkie odcienie zieleni. Mają cudowne proporcje, dyskretnie rozszerzaną nóżkę i bardzo dobrze leżą w dłoni. Występują w dwóch wysokościach – 17 cm i 13,5 cm. Do wyboru mamy stonowaną oliwkową zieleń, energetyczną limonkową zieleń i klasyczny kolor paproci. Kieliszki z kolekcji Emerald sprzedawane są w zestawach po 4 sztuki.

Jeśli pragniemy czegoś mniej tradycyjnego, możemy zwrócić naszą uwagę ku kieliszkom, zaprojektowanym na wzór z lat 70-tych, z kolorowymi, karbowanymi nóżkami w różnych kolorach - Swirl. Mają prawie 14 cm wysokości i czaszę wprost idealną do serwowania czerwonego wina. To kieliszki dla koneserów, dla których barwa trunku ma znaczenie.

Sama czasza kieliszka wykonana jest z przezroczystego szkła. Nic nie zmienia więc rubinowego odcienia wina. Czasza jest przezroczysta, jednak podstawy kieliszków HKliving mają zaklęte w szkle kolory malin, nieba i słońca. Dzięki nóżce o karbowanej fakturze i wyważeniu naczynia, kieliszek nigdy nie wyślizgnie się z dłoni.

Czas karnawału to czas zabawy. Nie pijemy tylko wina. Dla amatorów koktajli (także takich z palemką) HKliving ma kolekcję kieliszków koktajlowych o pojemności 200 ml. Czasza kieliszka pozostaje przezroczysta, to dobrze, bo bez problemu podziwiać możemy bajkowe kolory trunków albo klasyczne oliwki w Martini. Za to podstawa naczynia jest wykonana ze szkła barwionego w masie. Kieliszek ma formę pucharku, możemy podać w nim także wodę.

Dobrej zabawy! Wszystkie wzory dostępne są w sklepie Dutchhouse.pl. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także