×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Czyste powietrze w domu. Zadbaj o nie już dziś!

Czyste powietrze w domu. Zadbaj o nie już dziś!

Autor: Ewa Kozioł
28 wrz 2022 09:55

Dobry oczyszczacz powietrza to idealny wybór jeśli do każdego wnętrza. A już szczególnie teraz kiedy tej zimy sytuację pogorszyć mogą problemy z dostępnością węgla oraz jego szybujące w górę ceny.

  • Dobre oczyszczacze gwarantują trzykrotną wymianę powietrza w pomieszczeniu w ciągu jednej godziny.
  • Jedną z najważniejszych rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę kupując oczyszczacz powietrza, są zastosowane przez producenta filtry.
  • W ofercie producentów znajdują się także oczyszczacze z łącznością WiFi, które umożliwiają zdalne sterowanie za pośrednictwem aplikacji.

Czy ze względu na stale rosnące ceny węgla należy spodziewać się, że w tym roku stan powietrza będzie jeszcze gorszy niż rok czy dwa lata temu? Choć wszystko wskazuje na to, że tegoroczna zima nie będzie zaliczana do najsroższych, to problemem mogą okazać się materiały opałowe. Nawet jeśli sami stosujemy się do zaleceń i korzystamy z ekologicznych rozwiązań do ogrzewania naszych domów i mieszkań, to zanieczyszczone powietrze może docierać spoza granic kraju, także do centralnych części Polski. Na szczęście nadal mamy wybór jakim powietrzem oddychamy przebywając w domu. 

Postaw na skuteczny oczyszczacz powietrza

Na co dzień nie jesteśmy w stanie uchronić się przed negatywnymi skutkami zanieczyszczonego powietrza – jeździmy do pracy, załatwiamy sprawy na mieście, odbieramy dzieci ze szkoły lub przedszkola. Dlatego też – właśnie przebywając w domu – powinniśmy bezwzględnie zadbać o bezpieczeństwo, komfort a przede wszystkim zdrowie domowników. Tym bardziej, jeśli mamy pod dachem małe dzieci. Czyste powietrze w domu sprawia, że lepiej funkcjonujemy w nim na co dzień, a także lepiej się wysypiamy. 

Fot. Samsung

Jedną z najważniejszych rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę kupując oczyszczacz powietrza, są zastosowane przez producenta filtry. W przypadku oczyszczaczy Samsung użytkownicy mogą liczyć aż na trzy filtry, z których każdy odpowiada za inny rodzaj zanieczyszczeń. Filtr wstępny zatrzymuje m.in. kurz i sierść, filtr węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i zapachy, a filtr HEPA usuwa aż do 99,97% mikroskopijnych cząsteczek, takich jak: alergeny, bakterie i roztocza oraz wyłapuje cząsteczki smogu PM1,0; PM2,5 i PM10. Oczyszczacze zostały także wyposażone w unikalną technologię Wind-Free™, która umożliwia delikatne i równomierne rozprowadzanie czystego powietrza przez blisko 60 tysięcy mikro-otworów. Braku bezpośredniego nawiewu sprawia, że pracują wyjątkowo cicho i wydajnie umożliwiając zdrowy i niczym niezakłócony wypoczynek. 

Zdalnie zarządzaj pracą oczyszczacza

Dobre oczyszczacze gwarantują trzykrotną wymianę powietrza w pomieszczeniu w ciągu jednej godziny. Dlatego też, po powrocie do domu, na efekty nie będziemy musieli zbyt długo czekać. W ofercie producentów znajdują się także oczyszczacze z łącznością WiFi, które umożliwiają zdalne sterowanie za pośrednictwem aplikacji. Dzięki temu możemy dbać o jakość powietrza oraz sprawdzać poziom zanieczyszczenia w dowolnym momencie i z każdej lokalizacji. 

Fot. Samsung

Przy pomocy dotyku lub komend głosowych możemy włączyć bądź wyłączyć oczyszczacz, sterować innymi jego funkcjami oraz monitorować stan filtra. Oczyszczacze obliczają swój czas pracy i informują kiedy należy go wymienić. Laserowy czujnik pyłu umożliwia dokładniejsze kontrolowanie poziomu zanieczyszczenia powietrza w domu. W czasie rzeczywistym monitoruje on jakość powietrza, wykrywa cząsteczki o wielkości nawet mniejszej niż 1,0 ㎛ oraz zanieczyszczenia w formie gazów. Numeryczny wyświetlacz przedstawia następnie dokładny poziom zanieczyszczenia cząsteczkami o frakcjach PM1,0/2,5/10. Ponadto czytelnie oznacza czystość powietrza za pomocą czterokolorowego wskaźnika. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także