Czyste powietrze w domu - zadbaj o zdrowie domowników

Czyste powietrze w domu - zadbaj o zdrowie domowników

Autor: Anna Usakiewicz
04 lut 2020 08:12

Same rośliny mogą nie wystarczyć by w znacznym stopniu uwolnić mieszkanie od szkodliwych pyłów wchodzących w skład smogu. W tej sytuacji potrzebne są mocniejsze środki, takie jak oczyszczacze powietrza, czyli technologiczna pomoc w walce z zanieczyszczeniami – kurzem, niechcianymi zapachami, pyłkami PM2.5 i PM10.

Kiedy stężenie niebezpiecznych pyłów w powietrzu drastycznie przekracza normy, zaleca się unikanie dłuższych spacerów, a także otwierania okien w domu. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy całkowicie zamknąć się na świat zewnętrzny. Dopóki nie poprawi się jakość powietrza na zewnątrz, możemy sami o nie zadbać w pomieszczeniach, w których funkcjonujemy na co dzień.

Najskuteczniej ze smogiem i zanieczyszczeniami poradzi sobie oczyszczacz powietrza. Electrolux Pure A9 w prosty i szybki sposób zapewni lepszy oddech we wnętrzu dla wszystkich domowników. W procesie filtracji pochłania zanieczyszczenia, kurz, szkodliwe dla zdrowia pyłki PM2.5 i PM10 oraz nieprzyjemne zapachy. 

Jakość powietrza w domu można poprawić także innymi środkami, które może nie zastąpią dobrego i profesjonalnego filtra, ale zapewnią lepsze samopoczucie. Mowa o roślinach. Rośliny usuwają między innymi tlenki węgla, nikotynę czy formaldehyd zawarty w przedmiotach otaczających nas codziennie – meblach, dywanach, środkach do dezynfekcji, szamponach, lakierach i nie tylko. Co więcej, do wyjątkowego działania roślin można zaliczyć również wpływ na odpowiednią wilgotność powietrza.

Zobacz także: Piękny przedpokój - 20 wnętrz z polskich domów

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także