×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Dekoracja okna. Elektryczne rolety rzymskie zasilane słońcem!

Dekoracja okna. Elektryczne rolety rzymskie zasilane słońcem!

Autor: Ewa Kozioł
02 lut 2023 13:02
Aktualizacja: 03 lut 2023 09:00

Elektryczne rolety rzymskie Eco Lifestyle to dobry sposób na oszczędność prądu. Zasilane są energią słoneczną, więc ich użytkowanie jest całkowicie bezpłatne. Reagują także na światło, pomogą więc zatrzymać ciepło we wnętrzu, co przełoży się na koszty ogrzewania.

Rolety rzymskie Eco Lifestyle, jedna z najnowszych propozycji w ofercie firmy Marcin Dekor, odpowiadają na wiele wyzwań współczesności. Zasilane są czystą energią odnawialną ze słońca, więc ograniczają ślad węglowy domu. Wartość proekologiczną mają tym większą, że mogą zostać uszyte z tkanin powstających z przetworzonych butelek plastikowych. Nie sposób się jednak tego domyślić, oglądając miękkie materiały w miłych dla oka odcieniach bieli, beżu, brązu, różu, błękitu i szarości.

Korzystanie z rolet elektrycznych nie wiąże się z żadnymi wydatkami. Energia słoneczna jest przecież darmowa. Jednocześnie rolety te można wykorzystać do optymalizacji ogrzewania domu. Rzecz w tym, by okna były odsłonięte w środku dnia (promienie słoneczne dogrzeją wnętrze), ale zostały zasłonięte, gdy zacznie zapadać zmrok.

Oczywisty aspekt oszczędności dotyczy także sposobu montażu rolety Eco Lifestyle. – Skoro – w odróżnieniu od modeli elektrycznych zasilanych przewodowo – nie trzeba tu wykonywać specjalnego przyłącza, instalacja tych zaawansowanych urządzeń jest szybka, prosta i tania. Nie ma mowy o niepotrzebnym remoncie. Z tego samego powodu osłony te można polecić osobom wynajmującym mieszkanie albo planującym przeprowadzkę – doradza Monika Kruszewicz z Marcin Dekor. Codziennego komfortu nie ma co odkładać na później, zwłaszcza że przy tak mobilnym rozwiązaniu przeniesienie rolet w nowe miejsce nie będzie oznaczało ani jednej zmarnowanej złotówki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także