PARTNER PORTALU
Designerskie drzwi: nowość prosto z Włoch

Designerskie drzwi: nowość prosto z Włoch

Autor: Anna Sołomiewicz
17 cze 2016 15:14

Współczesne drzwi we wnętrzach są również ich dekoracją. Zobaczcie designerskie nowości z Mediolanu.

Marka Albed specjalizuje się w produkcji drzwi, systemów dzielenia pomieszczeń oraz garderób. Rozwiązania te są dostosowują się do każdej przestrzeni i oczekiwań użytkownika. Firma została założona w 1964 roku i początkowo zajmowała się produkcją wysokiej jakości aluminiowych konstrukcji. Przez lata działalności konsekwentnie rozwijała swój styl i zdolności produkcyjne, by w efekcie stać się znaną na świecie marką wnętrzarską.

Produkty wytwarzane są we Włoszech z surowców, które spełniają wszystkie kryteria ochrony środowiska i bezpieczeństwa. W trakcie targów Salone del Mobile 2016 marka Albed otworzyła w centrum Mediolanu swój pierwszy showroom. Na powierzchni 300 mkw. wyeksponowano drzwi, systemy ścianek i garderoby. Znalazły się tam również dwie tegoroczne nowości - system okładzin Boise i drzwi Prima.

Boisè, proj. Bettazzi + Percoco architetti

Boise to nowy system ściennych okładzin, które integrują się z drzwiami z zawiasami typu pivot - montowane w podłodze i suficie. W tym przypadku skrzydło ma przesuniętą o 8 cm oś obrotu. Elementy tworzące geometryczny wzór wykończone są lakierem, szkłem lub fornirem. Mozaika nawiązuje do klasycznego wzoru Moucharabieh, w który wycinane są ażurowe drewniane okiennice w tradycyjnych arabskich domach.

Prima, proj. CRS Albed

Nowy profil ramy Prima stosowany w drzwiach przesuwnych, klasycznych i kieszeniowych. Cienki aluminiowy przekrój ramy ma zaledwie 12 mm grubości. Rama lakierowana jest proszkowo lub anodyzowana w kilku wybarwieniach np. czarnym, brązowym lub w kolorze tytanu. Jako jedne z niewielu na rynku drzwi dostępne są w wysokości przekraczającej 3 metry. W przypadku drzwi klasycznych aluminiowa ościeżnica wykańczana jest w taki sam sposób jak rama. Istnieje również możliwość schowania ościeżnicy w ścianie. Eleganckie drzwi Prima przeznaczone są do użytku w przestrzeni prywatnej oraz komercyjnej.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także