PARTNER PORTALU
Dodatki do wnętrz. Artystyczne i użytkowe nowości QeeBoo

Dodatki do wnętrz. Artystyczne i użytkowe nowości QeeBoo

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
24 sie 2020 12:25

Uroczo wyglądający żółw-tragarz, który nosi nie lada ciężary. Kocia jaskinia Stefano Giovannoniego nie będzie razić nawet w najbardziej eleganckim salonie! Lampa podłogowa o pięknych, falistych liniach. Zobaczcie nowości marki QeeBoo.

Marka, założona przez Stefano Giovannoniego, znakomitego, włoskiego designera, niemal już na początku swej działalności zyskała status kultowej, a każdy jej nowy projekt wzbudzał emocje i był szeroko komentowany. Nic dziwnego, bo oferowane przez QeeBoo produkty rzadko są tym, na co wyglądają.

Turtle Carry, projekt Marcantonio

Menażeria QeeBoo, składająca się z goryli-lamp, żyrafy-żyrandola i królików-siedzisk, powiększyła się o kolejną magiczną postać. To uroczo wyglądający żółw-tragarz, który nosi nie lada ciężary. Co konkretnie? To zależy od nakładki, jaką wybierzemy na jego wykonany z formowanego rotacyjnie polietylenu pancerz. Po nałożeniu poduchy stanie się pufem, donicy – kwietnikiem, a gdy zamontujemy na nim blat na fantazyjnej nodze będzie stolikiem kawowym. Może się też przeobrazić w podręczną biblioteczkę - wystarczy przymocować do niego kolumnę regału z giętej i spawanej blachy.

Po raz kolejny Marcantonio zaczerpnął inspirację ze świata przyrody, reinterpretując ją w typowy dla siebie, nieco surrealistyczny sposób. Żółw to symboliczna istota, która, jak wiemy z historii sztuki, nosiła obeliski czy rzeźby na swojej skorupie. Stąd pomysł, żeby uczynić go także podstawą różnych mebli – wyjaśnia projektant.

Cat Cave, projekt Stefano Giovannoni

Cat Cave powstał w ramach joint venture pomiędzy Qeeboo i United Pets – firmą, specjalizująca się w produktach dla zwierząt domowych. Ten projekt powinien zachwycić wszystkich miłośników kotów, Kocia jaskinia Stefano Giovannoniego nie będzie razić nawet w najbardziej eleganckim salonie.  Ma przyciągającą wzrok, bardzo ciekawą formę i jest oferowana w szarym i bordowym kolorze do wyboru. Składa się z nałożonych na siebie dwóch kondygnacji w kształcie kamieni. 

Fallen Chandelier, projekt Studio Job

To lampa podłogowa, produkowana w rozmiarach M i XL. Nadaje się zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz – w każdym z tych miejsc będzie nie tylko źródłem światła, ale i wspaniałą ozdobą. Ma formę tradycyjnego żyrandola o pięknych, falistych liniach. Została wyprodukowana z włókna szklanego w technologii formowania rotacyjnego, która umożliwia nadawanie przedmiotom dowolnych, nawet najbardziej fantazyjnych kształtów. Tym projektem Studio Job nawiązuje do swojej kultowej instalacji sprzed dziesięciu lat, zatytułowanej „Upadłe żyrandole”. 

Produkty marki QeeBoo dostępne są w ofercie BM Housing.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także