×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Drzwi wewnętrzne: nowe modele z indywidualnym akcentem

Drzwi wewnętrzne: nowe modele z indywidualnym akcentem

Autor: Anna Usakiewicz
01 sie 2019 13:50

Minimalistyczna baza to we wnętrzach wdzięczne tło dla wyposażenia i dodatków. Dlatego w zakresie drzwi wewnętrznych Polacy coraz chętniej wybierają proste modele o jednolitej powierzchni.

Dzięki pomysłowości projektantów, nawet te mogą mieć jednak indywidualny rys. Twórcy kolekcji drzwi Vox funkcję zdobień przenieśli na obrzeża skrzydeł. Subtelny akcent widoczny po ich otwarciu może mieć kolory od srebrnego i grafitowego po odcienie modnej sklejki.

Drzwi to rzadko wymieniana część wyposażenia domu. Warto więc by była nie tylko funkcjonalna, ale także odporna na trendy i zmieniające się potrzeby użytkowników. Te wymagania dobrze spełniają modele o jednolitej powierzchni skrzydła. - Na podstawie obserwacji potrzeb klientów, postanowiliśmy rozszerzać ofertę VOX o kolekcje drzwi wewnętrznych hołdujących estetyce „less is more”. Ich wzornictwo sprawia, że nie dominują nad wnętrzem, nie odwracają uwagi od mebli czy dekoracji. Charakteru dodaje im zaś delikatny akcent kolorystyczny widoczny na obrzeżu. Dowodzą temu nasze trzy kolekcje: Silgo, Modus i Supri” – mówi Olgierd Jaskulski, projektant marki Vox, autor kolekcji Sligo.

Drzwi dla ceniących trwałość i ponadczasowość

Spełniając marzenie o własnych czterech kątach, wiele osób urządza je tak, by służyło im przez lata. Kryteriami doboru drzwi stają się w takich sytuacjach: ponadczasowość, elegancja i wytrzymałość. Drzwi z nowych kolekcji mają z założenia pasować do wnętrz o zróżnicowanej stylistyce i sprawdzać się na różnych etapach życia domowników. - To drzwi do zadań specjalnych. Nie są im straszne niesforne psiaki, bawiące się dzieci czy nieostrożnie wniesiony do domu nowy mebel. Dzięki specjalnej okleinie CPL mają podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne, więc z łatwością przetrwają kolejne domowe testy wytrzymałości. Co więcej, drzwi są również bardziej odporne na wilgoć, wysokie temperatury czy promieniowanie UV, więc mogą być zastosowane w całym domu, zarówno jako drzwi do pokoju dziennego, sypialni i łazienki” – wyjaśnia Piotr Szczęśniak, ekspert marki Vox. To, co różni obie serie to estetyka. Miłośnikom szykownych rozwiązań bliższa będzie kolekcja Sligo. Te pełne drzwi o jednolitej powierzchni, ale z efektownym metalicznym wykończeniem obrzeży, dodadzą szlachetności domowej aranżacji. Ich znakiem rozpoznawczym jest stal szczotkowana zastosowana na krawędziach. W kolekcji dostępnych jest aż sześć zróżnicowanych oklein skrzydła, dających wybór od ciepłego odcienia akacjowego po charakterną barwę palonego orzecha. Zwolennikom mocnych akcentów spodoba się z kolei kolekcja Supri. Antracytowe wykończenie ich krawędzi dobrze kontrastuje z kolorem skrzydła i pasuje do każdej z czterech dostępnych oklein.

Drzwi dla wielbicieli nowoczesnej prostoty

Trzecią kolekcją drzwi z ciekawymi obrzeżami skrzydła jest Modus. To propozycja dla tych, którzy szukają białych, uniwersalnych drzwi, stanowiących subtelne tło dla reszty aranżacji. Matowa biel powierzchni drzwi w połączeniu z obrzeżem przypominającym sklejkę wprowadzi do wnętrza naturalność i prostotę. W kombinacji z alternatywnym głębokim odcieniem antracytu na obrzeżu stanie się wyrazistym akcentem, nieprzytłaczającym jednak całości stylizacji.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także