PARTNER PORTALU
Ekspres do kawy: zobacz model zainspirowany pop artem

Ekspres do kawy: zobacz model zainspirowany pop artem

Autor: Anna Sołomiewicz
10 cze 2016 12:31

Ekspres do kawy może być nie tylko funkcjonalnym uzupełnieniem wyposażenia kuchni, ale i efektownym elementem jej wystroju. Przeczytajcie o modelu zainspirowanym amerykańskim pop artem.

Doskonałe Espresso, Caffe Crema, kawa filtrowana i herbata – wystarczy tylko nacisnąć przycisk. Dysza do spieniania mleka pozwoli przygotować Cappuccino i Latte Macchiato. Współczesne ekspresy to jednak nie tylko możliwość przygotowania pysznej kawy. To również oryginalne, efektowne wzornictwo. Limitowana edycja ekspresu Cafissimo została stworzona w oparciu o barwne prace Jamesa Rizziego. Christina Dobrindt, odpowiedzialna za zarządzanie produktami w Tchibo, znalazła inspirację w Nowym Jorku. Przeczytajcie, co sama mówi o najnowszych ekspresie Tchibo:

Christino, kim jest James Rizzi? Czy możesz nam coś powiedzieć na temat tego artysty?

James Rizzi był słynnym twórcą popartu pochodzącym z Nowego Jorku. Jego dzieła są pełne żywych barw i radości życia, którą widać przede wszystkim na obrazach przedstawiających jego rodzinne miasto, Nowy Jork. Rizzi przedstawiał to miasto na swój sposób, z drapaczami chmur, ludźmi, autami, wiedząc, że jest jeden język, który rozumieją wszyscy ludzie – uśmiech. Świat jest radosny, kolorowy i pełen małych skarbów, które tylko czekają aż ktoś je odkryje. Przy tym bardzo zależało mu na tym, aby jego sztuka była obecna we wszystkich obszarach życia i aby nie ograniczała się tylko do klasycznych dzieł sztuki.

Dlaczego uważasz, że Rizzi pasuje do naszego ekspresu Cafissimo?

Styl Rizziego po prostu pasuje do Cafissimo – Jest barwny, kolorowy i wesoły. Dzięki niemu Cafissimo CLASSIC staje się czymś więcej niż tylko gadżetem przyciągającym wzrok w kuchni. Rizzi był wytrawnym kawoszem, a filiżanka kawy zawsze była dla niego szczególnie ważna. Czy może być coś bardziej bliskiego sobie niż ekspres do kawy z motywem według Rizziego?

Jak w ogóle natrafiłaś na Rizziego?

W tym przypadku inspirację znalazłam zupełnie nieoczekiwanie podczas urlopu w Nowym Jorku. Wędrując po Manhattanie, natknęłam się w jednej z bocznych uliczek na rysunek na betonie przedstawiający całującą się parę.

Był to rysunek uliczny namalowany przez Jamesa Rizziego, który w ten sposób uwiecznił się na domu, w którym wówczas mieszkał. Po tym pierwszym spotkaniu cały czas napotykałam dzieła Rizziego w licznych nowojorskich galeriach. Jego sztuka wywarła na mnie tak duże wrażenie, że zaplanowałam limitowaną edycję z tym motywem dla naszej linii Cafissimo CLASSIC.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także