PARTNER PORTALU
Eleganckie wnętrze: nowa kolekcja ekskluzywnych mebli

Eleganckie wnętrze: nowa kolekcja ekskluzywnych mebli

Autor: Anna Sołomiewicz
24 maj 2016 09:59

Czyste formy i luksusowe materiały - tak można w kilku słowach podsumować nową kolekcję ekskluzywnych mebli. Zobaczcie jaka jest piękna!

Wyjątkowość, innowacyjność oraz wyprzedzanie trendów to cechy charakterystyczne najnowszych kolekcji Visionnaire Home, którą cechuje luksusowy design, zaprezentowanych podczas Salone del Mobile 2016.

Meble z nowych kolekcji Visionnaire Home są połączeniem czystych form i luksusowych materiałów. Przeważają proste kształty mebli i cięcia tkanin inspirowane figurami geometrycznymi, ale też pojawiają się ażurowe ramy krzeseł wykonane z lakierowanych na biało drążków, spiętych ze sobą złotymi klipsami - przypominające strukturę siatki.

Dominują najwyższej jakości luksusowe materiały: perłowe skóry, tłoczone aksamity, atłasy i welury, szlachetne kamienie i błyszczące dodatki w postaci złotych klipsów czy zamków błyskawicznych. Wśród kolorów przeważają kremy, beże, szarości, złoto przełamane kontrastującą czernią marmuru Sahara Noir.

Meble ogrodowe, inspirowane naturą, swoim wzornictwem nie odbiegają od tych, które pojawiają się w salonach. Wygodne i eleganckie fotele, kanapy, sofy, stoły i krzesła różnią się od tych przeznaczonych do wnętrz jedynie użyciem specjalnych materiałów. Również tu pojawiają się złocenia, błyszczące dodatki, luksus i wyrafinowany styl. Nowością jest zastosowanie w siedziskach mebli ogrodowych wzoru biało czarnej pepitki. Gdyby nie to, że meble te wykonane są z bardzo odpornych na wilgoć oraz promieniowanie UV materiałów, można by pomyśleć, że ich przeznaczeniem jest luksusowy salon. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z wyjątkową formą i wyprzedzającym trendy rynkowe wzornictwem. Wartości te od dawna przyświecają marce Visionnaire Home.

Przykładem nowości może być kolekcja Chatam Livingroom, którą tworzy imperialna, narożna, wpisana w okrąg sofa Chatam, wykonana z perłowej skóry z 15 poduszkami. Udekorowana jest dużymi złotymi zamkami błyskawicznymi oraz lakierowanymi złotymi nóżkami, które nadają jej niepowtarzalny, luksusowy, a jednocześnie wyjątkowo nowoczesny charakter. Jej dopełnieniem jest okrągły stolik kawowy Charles z blatem z marmuru Sahara Noir i podstawą z beżowej, marmurowej skóry. Elementem zdobniczym jest tu także złoty zamek błyskawiczny oraz stalowa obręcz łącząca oba te elementy. Uzupełnieniem jest sekretarzyk Vadym, z obłymi drzwiczkami pokrytymi „mozaiką” i udekorowanymi metalowym uchwytem w kształcie złotego chwostu. Mebel swoim wyglądem bardziej przypomina luksusową tkaninę niż szafkę.

Visionnaire Home to włoska firma założona w 1959 r. przez rodzinę Cavalii w Bolonii, która zasłynęła z luksusowych mebli w stylu glamour.  Wystrój wnętrz, który proponuje jest zaczerpnięty z ekskluzywnego świata mody i sztuki. Proponuje alternatywne podejście do idei projektowania wnętrz tworząc kompletne i niestandardowe rozwiązania, których cechą charakterystyczną jest luksus, styl i jakość w najlepszym wydaniu. Marka posiada w swojej ofercie ponad 2500 produktów, tworzonych przez wizjonerskich projektantów. Wśród kolekcji znajdują się także propozycje dla luksusowych jachtów. Produkty Visionnaire Home pojawiają się w salonach meblowych w ponad 50 krajów świata.

W Polsce można znaleźć je w Galerii Ekskluzywnych Mebli Heban w Warszawie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także