PARTNER PORTALU
Eleganckie wnętrze: zobacz luksusową kolekcję

Eleganckie wnętrze: zobacz luksusową kolekcję

Autor: Anna Sołomiewicz
15 cze 2016 12:46

Każdemu wnętrzu można nadać ekskluzywny charakter za sprawą mebli. Zobaczcie piękną, elegancką kolekcję

Lekkość i miękkość kształtów brył, przemyślana funkcjonalność, dopracowanie w każdym detalu oraz mistrzowskie połączenie szkła Murano z innymi materiałami to cechy charakterystyczne najnowszej kolekcji marki Reflex zaprezentowanych podczas targów Salone Del Mobile, która pojawiły się w ofercie warszawskiej Galerii Ekskluzywnych Mebli Heban.

Słynąca z kunsztownego łączenia szkła Murano z najróżniejszymi materiałami firma Reflex również i tym razem nie zawiodła miłośników dobrego wzornictwa. Podczas Salone Del Mobile 2016 pokazała pełne finezji meble z najnowszych kolekcji, które formą nawiązują do stylu art deco i modernizmu. Charakterystyczne są tu eleganckie linie oraz dynamiczne kształty, które ewoluują i nadają przestrzeni nowy wymiar. W elementach mebli pojawia się kont 45 stopni. Dominują zaokrąglenia, obłości i łagodne skosy nadające wrażenie wyjątkowej lekkości.

Widać to zwłaszcza w blatach stołów, stolików i biurek, ale także w sofach, kanapach czy szafkach i półkach. Dekoracyjność samą w sobie stanowią zręczne połączenia najróżniejszych materiałów, takich jak szlachetne drewno, skóra, miedź, marmur ze szkłem Murano oraz Mesh. W tapicerowanych meblach ozdobą są przestrzenne pikowania skóry i materiałów obiciowych.
Meblom skrzyniowym, takim jak bufety, kredensy i sekretarzyki szklane nóżki i podstawy nadają urody i wyjątkowej lekkości. Nie jest to zaskoczeniem, bo w najnowszej kolekcji Reflex, jak zwykle nie mogło zabraknąć charakterystycznego dla tej marki szkła Murano.

W różnych formach i postaciach pojawia się ono w blatach stołów, zaokrąglonych narożnikach, ale też podstawach i nogach. Te ostatnie przybierają kształt damskiej szpilki lub, dzięki dużej, strukturalnej powierzchni szkła, przybierają masywniejsze kształty o zaokrąglonych krawędziach. Podświetlone lampkami LED meble mogą pełnić także funkcję dodatkowego źródła światła, korzystnie wpływającego na nastrój w pomieszczeniu.

Na uwagę zasługują lampy, które dzięki temu, że składają się z wielu mniejszych elementów, sprawiają wrażenie, jakby płatki kwiatów, bańki mydlane lub skrzące się kryształki drogocennych minerałów unosiły się od podmuchu wiatru nad sufitem. Ich twórcy wykorzystali najnowsze technologie oświetleniowe LED i lustrzane struktury. Wszystko to sprawia, że wnętrze nabiera wyjątkowej dynamiki.

Pisząc o skojarzeniach i kreatywności designerów marki Reflex nie sposób nie wspomnieć o lustrach ze szklanymi ramami do złudzenia przypominającymi zmąconą taflę wody, które nadadzą wyjątkowego szyku wnętrzu w każdym stylu.

Cechą łączącą wszystkie meble włoskiej marki Reflex, oprócz materiałów najwyższej jakości w mistrzowski sposób połączonych ze szkłem Murano, jest ich ponadczasowa elegancja i dopracowanie każdego, nawet najdrobniejszego detalu. Wspólnym mianownikiem są także tak charakterystyczne dla tej firmy przemyślana w każdym szczególe funkcjonalność, najnowsze technologie okuć meblarskich i ponadczasowy design. Marka Reflex dostępna jest w Galerii Heban.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także