Energooszczędne AGD: nowa linia lodówek

Energooszczędne AGD: nowa linia lodówek

Autor: Anna Sołomiewicz
04 lip 2016 14:56

Energooszczędne AGD nie jest jedynie nowinką, ale stało się już standardem wyposażenia kuchni. Zobaczcie nową linię lodówek.

Firma LG Electronics wprowadza na polski rynek nową linię lodówek Premium Kombi oraz Premium Side by Side, których główne wyróżniki to niespotykany komfort użytkowania oraz wychodząca poza światowe standardy energooszczędność. Nowe modele zostały wyposażone w wiele rozwiązań zapewniających optymalne warunki przechowywania żywności oraz ułatwiających utrzymywanie porządku wewnątrz lodówki.

Dodatkowo, najnowsze chłodziarki LG wyposażono w innowacyjny i wyjątkowy kompresor Inverter Linear Compressor, który nie tylko pozwala zmniejszyć rachunki za prąd, ale również sprawia, że lodówka będzie służyć przez wiele lat.

Oszczędności na długie lata

Ochrona środowiska ma coraz większe znaczenie dla konsumentów, dlatego projektując najnowszą linię lodówek premium, LG postawiło na ekologiczność. Wdrażając szereg innowacyjnych rozwiązań, stworzono urządzenie wyróżniające się pośród konkurencji energooszczędnością. W porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań, zużycie energii w nowoczesnym kompresorze Inverter Linear Compressor zostało zmniejszone nawet o 32%.

Zamiast napędu tłokowego zastosowano napęd liniowy – budowa takiego silnika jest znacznie prostsza od konstrukcji tradycyjnego kompresora. Inverter Linear Compressor ma mniej punktów tarcia, dzięki czemu urządzenie działa płynniej, ciszej (nawet o 25%) i zużywa mniej energii elektrycznej. Dzięki zastosowaniu tego innowacyjnego rozwiązania nowe modele lodówek premium LG wykraczają ponad wszelkie wyznaczone standardy energooszczędności – ich klasa energetyczna sięga nawet A+++ -20%. Co więcej, firma LG deklaruje 20-to letnią żywotność swojego rozwiązania, a na sprawne działanie kompresora udziela 10-cio letniej gwarancji.

System NatureFRESH – powiew naturalnej świeżości

Najnowsze lodówki LG Premium Kombi oraz Premium Side by Side zostały wyposażone w system NatureFRESH, dzięki któremu przechowywana żywność pozostaje świeża na dłużej. W jego skład wchodzą trzy rozwiązania. Pierwsze z nich to funkcja FRESH Balancer, która współpracując z pokrywą Moist Balance Cripser oraz regulowanymi uszczelkami, zapewnia kontrolę nad wilgotnością w szufladzie do przechowywania warzyw i owoców. Kolejna, FRESHConverter, pozwala na łatwe uzyskanie temperatury optymalnej do przechowywania różnych rodzajów aromatycznej żywności, takiej jak mięsa, czy ryby, których nie ma konieczności zamrażania, a przy zachowaniu odpowiedniej świeżości są gotowe do przygotowania zaplanowanych potraw. Trzecia, to funkcja Total No Frost połączona z systemem chłodzenia NatureFRESH, dzięki któremu w całym wnętrzu lodówki utrzymywana jest równomierna temperatura. Dodatkowo, lodówkę LG Premium Side by Side wyposażono w filtr Hygiene Fresh+, który dzięki ciągłej cyrkulacji powietrza na bieżąco redukuje nieprzyjemne zapachy.

Komfort użytkowania klasy premium 

Analizując opinie i sugestie konsumentów na temat codziennego użytkowania lodówki, firma LG doszła do wniosku, że poważnym mankamentem dostępnych na rynku modeli jest brak miejsca na duże i wysokie przedmioty, takie jak garnki, dzbany czy karafki. Wychodząc na przeciw tym potrzebom, LG wyposażyło najnowszą swoją linię lodówek premium w 2-częściową składną półkę oraz pełnowymiarowy stojak na wino. Co więcej, powiększono przestrzeń użytkową lodówek – w LG Premium Kombi zmiana ta dotknęła szuflady zamrażalnika Big Freezing Zone do przechowywania dużych produktów żywnościowych, natomiast w modelu LG Premium Side by Side skupiono się na ogólnej pojemności lodówki.

Unikalna konstrukcja linearnego kompresora oraz innowacyjne uszczelki pozwoliły zwęzić ścianki i uzyskać ponad 600 litrów pojemności, dzięki czemu użytkownicy mogą przechowywać jeszcze więcej ulubionych produktów. Bezkonkurencyjnym rozwiązaniem zwiększającym wygodę użytkowania zastosowanym w lodówce LG Premium Side by Side jest funkcja Door-in-Door™. Dzięki niej konsument nie musi otwierać całego skrzydła drzwi, by sięgnąć po ulubioną przekąskę. Mniejsze okienko ukryte w górnej części lodówki ułatwia dostęp do często wyjmowanych produktów, zmniejszając jednocześnie utratę chłodnego powietrza przy otwieraniu o ponad 46%.

Dostosowane do współczesnych wnętrz

Niemal wszystkie dostępne na rynku lodówki typu Side by Side potrzebują do prawidłowej pracy stałego podłączenia do źródła wody, co ogranicza wiele możliwości aranżacji kuchni. Zastosowana przez LG funkcja „Bez hydraulika” rozwiązuje ten problem - usunięto instalacje hydrauliczne, po to by woda do kostkarki pobierana była ze specjalnego zbiornika. Dzięki temu użytkownik może sam zdecydować, jaką wodę chciałby pić – butelkową czy z kranu, a ustawienie lodówki w kuchni nie jest już uzależnione od umiejscowienia rur.

To ważny argument, tym bardziej że w obecnych czasach lodówka to nie tylko urządzenie chłodzące, ale również jeden z najbardziej okazałych elementów kuchennego wnętrza. W związku z tym firma LG skupiła się także na prestiżowym wyglądzie swoich najnowszych modeli. Wyposażono je w półki z metalizowanymi krawędziami oraz trwałą, stylową, szczotkowaną powłokę. Dodatkowo lodówka LG Premium Kombi posiada zewnętrzny wyświetlacz, z którego użytkownik może odczytać najważniejsze informacje dotyczące ustawień urządzenia.

Klient kupuje, LG płaci

Innowacyjne rozwiązania sprawiły, że lodówki LG Premium osiągnęły poziom energooszczędności wychodzący poza światowe standardy. To bardzo ważny argument zakupowy, tym bardziej że lodówka to jedyne urządzenie w kuchni, które pracuje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. By podkreślić wagę ekologiczności i zobrazować klientom skalę oszczędności jaką gwarantują produkty LG, producent rozpoczyna od 1 lipca specjalną promocję, która potrwa do 31 sierpnia. Każdy kto zdecyduje się na zakup jednej z najnowszych lodówek LG w sklepach RTV EURO AGD, Media Markt, Saturn, Media Expert, Neonet, Partner RTV AGD, My Center oraz wybranych sklepach internetowych i zarejestruje swoje urządzenie na stronie promocji (www.strefalg.pl/3lata), może otrzymać zwrot „rachunku za prąd” wynoszący nawet do 300 zł.

Cena i dostępność

Najnowsze lodówki LG Premium Side by Side oraz LG Premium Kombi są już dostępne w polskich sklepach. Sugerowane ceny poszczególnych modeli:

LG Premium Side by Side (GSJ761PZXV) – 5199 zł
LG Premium Kombi (GBB60NSYFE) – 3099 zł

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także