PARTNER PORTALU
Farba do drewnianych okien i drzwi: zobacz nowość

Farba do drewnianych okien i drzwi: zobacz nowość

Autor: Katarzyna Masłowska
26 lip 2017 10:26

Lato to dobry czas na konserwację i odświeżenie drewnianych okien i drzwi. Warto w tym celu zastosować profesjonalne farby.

Sigma Contour Aqua PU z innowacyjną technologią LTA+ to wodorozcieńczalna emalia na bazie żywic poliuretanowych przeznaczona do zabezpieczania podłoża drewnianego, drewnopochodnego, twardego PCV czy też stalowego. Nowoczesna formuła produktu pozwala odpychać z powierzchni zabrudzenia i tłuszcz.

Produkt od Sigma Coatings występuje w trzech wersjach wykończenia: satyna, mat i połysk. Jest szybkoschnący i łatwy w stosowaniu dzięki dobrej rozlewności. Można go aplikować za pomocą pędzla, wałka lub natrysku. Emalia dostępna jest w odcieniu białym oraz w komputerowym systemie kolorowania Color PRO.

Innowacyjna technologia LTA+ zapewnia utworzenie lipofobowej powłoki, czyli odpychającej tłuszcz i brud. Sigma Contour Aqua PU jest odporna na ścieranie i zadrapania. Doskonale kryje i nie żółknie. Jest polecana do zastąpienia produktów zawierających rozpuszczalniki. Może być stosowana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Dobrze sprawdza się przy renowacji istniejących powłok lub na podłożach mineralnych.

Należy pamiętać, że aby zapewnić pełną ochronę podłoża, trzeba je uprzednio zagruntować. – Surowe drewno na samym początku musimy zaimpregnować, na przykład przy użyciu Sigmalife VS-X. Powierzchnie drewniane i drewnopochodne powinno się pokryć emalią Sigma Contour Aqua PU Primer, która wykazuje właściwości izolujące olejki i garbniki. Dopiero na tak przygotowaną powierzchnię możemy aplikować emalię – tłumaczy Piotr Nowacki, brand manager marek Dekoral Professional i Sigma Coatings. – Kiedy zaś mamy do czynienia z powierzchniami metalowymi, konieczne będzie uprzednie zastosowanie preparatu antykorozyjnego, takiego jak Sigma Cekor R lub Sigmetal Zincolor 3w1.

Powierzchnia powinna zostać pomalowana jedną lub dwiema warstwami produktu. Preparat występuje w pojemnościach 1 l i 2,5 l.

Czytaj także: Prosty sposób na przytulne wnętrze: wybierz panele laminowane

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także