PARTNER PORTALU
Geometryczne motywy we wnętrzu: najnowsza kolekcja płytek

Geometryczne motywy we wnętrzu: najnowsza kolekcja płytek

Autor: Anna Sołomiewicz
01 cze 2016 14:29

Geometryczne motywy są obecnie na czasie w aranżacji wnętrz. Zobaczcie najnowszą kolekcję płytek ceramicznych utrzymaną w tej konwencji.

Nowoczesny, podłużny format płytek 25x75 cm coraz częściej pojawia się w naszych łazienkach. W najnowszej kolekcji Delicate Lines Opoczno tonu nadają artystyczna geometria i wyraziste kolory, rodem z kubistycznych obrazów.

Współczesne propozycje wykończenia ścian przestają bazować jedynie na kolorze, który oczywiście nigdy nie przestaje być ważny, bo w dużej mierze kształtuje nasz nastrój po wejściu do pomieszczenia. Płytki, w których poza barwą, na pierwszy plan wysuwają się przestrzenne formy, podkreślają i wydobywają z wnętrza głębię barw. Właśnie dlatego w łazienkowych aranżacjach zaczynamy poświęcać coraz większą uwagę strukturze materiału.

Delicate Lines składa się z dziesięciu elementów, pozwalających na wykreowanie wielu całkowicie różnych aranżacji. Płytki o wzorach złożonych ze strukturalnych, krzyżujących się linii, świetnie komponują się z gamą kolorystyczną kolekcji - odcieniami szarości, kontrastową czerwienią, czernią i grafitem. Struktura zastosowana w Delicate Lines harmonizuje przestrzeń i uwydatnia stylowy klimat łazienki.

Podstawą kolekcji są prostokątne płytki Delicate Lines White Glossy i Delicate Lines White Glossy Structure w formacie 25x75 cm oraz kwadratowa płytka Delicate Lines White w formacie 42x42 cm.
Stawiający na jasne wnętrza, przełamane nietuzinkowymi kolorami, mogą łączyć wspomniane już elementy z prostokątnymi, odpowiadającymi im płytkami strukturalnymi Delicate Lines Graphite Glossy Structure, delikatnymi Delicate Lines Graphite Glossy oraz z interesującą dekoracją uniwersalną Delicate Lines Multicolour Inserto Geo w formacie 25x75 cm, która łączy odcienie bieli, grafitu i czerwieni.  

Ciekawy insert Multicolour nawiązuje wzorem do form kubistycznych. Artyści tego nurtu, z Pablo Picasso na czele, przyglądali się przedmiotom przez pryzmat kształtu – np. trójkąta, starając się dotrzeć do samej natury przedmiotu. Mocne, wyraźne kolory skontrastowano tu z trójkątnymi kształtami, nadając pomieszczeniom eleganckiej prostoty, a jednocześnie artystycznej fantazji.

Doskonałym uzupełnieniem aranżacji budowanej na podstawie bazowych elementów będą mniejsze szklane dekoracje Glass Red Inserto New w dwóch rozmiarach (9,9x29,7 cm i 9,9x9,9 cm), z połyskującymi wzorami trójkątów. Miłośnicy mocniejszych kontrastów do podstawowych białych płytek najprawdopodobniej dołączą eleganckie szklane dekory: Glass Black Inserto New w rozmiarach 9,9x29,7 cm i 9,9x9,9 cm.

Do tak oryginalnego wnętrza, o mocno zaznaczonej geometrii, warto dobrać łagodną linię armatury. Najlepiej sprawdzą się tu obłe kształty zastosowane w kolekcjach Street Fusion i High Street oraz proste linie umywalek Metropolitan i Urban Harmony Opoczno.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także