Gorący trend 2022: wnętrza w jednym kolorze!

Gorący trend 2022: wnętrza w jednym kolorze!

Autor: Justyna Łotowska
18 lip 2022 13:00

Monochromatyczne wnętrza przynoszą spokój i ukojenie. Zwłaszcza jeśli urządzone są w zieleni. Zobaczcie ciekawą nowość - podłogę winylową idealną do takich aranżacji!

Wprowadzona właśnie na rynek kolekcja Illume Soft Meadow to nowa podłoga winylowa, która wpisuje się w nurt monochromatycznych aranżacji. Nowość to również ukłon w stronę zieleni dającej wnętrzom spokój i harmonię.

Powrót kolorów do monochromatycznych wnętrz

Obserwatorzy trendów już od jakiegoś czasu głoszą, że po długiej dominacji neutralnych odcieni projektanci wnętrz znów zwracają się ku kolorom. Płynne przejście pomiędzy stylami najłatwiej osiągnąć poprzez zastosowanie w monochromatycznym wnętrzu jednej wybranej barwy we wszystkich jej odcieniach. Dzięki temu problemy z dopasowaniem pod względem kolorystycznym mebli, dywanów, zasłon i podłóg odchodzą w niepamięć.

Po wybraniu właściwego koloru pozostaje tylko kwestia doboru odpowiednich faktur i materiałów. Takie podejście pomaga osiągnąć spójność. Dom staje się wówczas oazą, do której z radością wracamy, by odpocząć i się zrelaksować.

Pożądany efekt wzmocni zastosowanie odcieni zieleni, które – według ekspertów w dziedzinie terapii kolorami – działają kojąco na nasze zmysły. W odpowiedzi na nowy trend, zespół projektantów Quick-Step opracował miękką podłogę winylową, której kolorystyka przywołuje na myśl letnią łąkę. Jej łatwy montaż we własnych czterech kątach pozwala dokonać metamorfozy wnętrza w mgnieniu oka. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także