PARTNER PORTALU
Grzejnik, który chłodzi?

Grzejnik, który chłodzi?

Autor: Rafał Konopka
13 lip 2016 11:43

Dynamiczny grzejnik rewersyjny podłączony jest do pompy ciepła, dzięki czemu, podczas upalnych dni, może chłodzić pomieszczenie.

Również chłodzenie.
Grzejnik Panama wyposażono w wodny wymiennik ciepła, należy więc podłączyć go do pompy ciepła. Dzięki temu, w zależności od trybu jej pracy, może zarówno ogrzewać, jak i chłodzić. Aby osiągnąć, ustawioną na wyświetlaczu, temperaturę w rewersyjnym systemie pracy urządzenia, wentylator dostosowuje swoją prędkość. W trybie chłodzenia grzejnik pozwala osiągnąć minimalną temperaturę 17,5 st. C.

Dzięki współpracy z generatorem gorącej wody, grzejnik zużywa jedynie 25% energii, gdyż zapewnia 75% odzysk ciepła. Jest to możliwe, gdyż kalorie zawarte w powietrzu stanowią większość energii potrzebnej do ogrzania domu.

Podczas zimy wspomaganie pompy ciepła.
Podczas pracy w trybie Eko, który zalecany jest szczególnie podczas nieobecności od 12 do 48 godzin, 100% energii pochodzi z pompy ciepła. Ta funkcja polega na obniżeniu temperatury o 3,5 st. C. w stosunku do wybranej w poprzednim trybie.

Aby utrzymać optymalną temperaturę, nawet podczas bardzo mroźnych dni, gdy praca samej pompy ciepła nie gwarantuje tego, urządzenie wyposażono także w element grzewczy i wentylator współosiowy. Załączamy wówczas tryb Komfort, w którym może zostać uruchomiona przednia płyta grzewcza. Wspomoże ona działanie wentylatora, którego prędkość jest kontrolowana.

Cicha praca.
Trzecim trybem, w który wyposażony jest grzejnik Atlantic Polska, jest Quiet. Polega on na zminimalizowaniu hałasu do maksymalnie 21 dBA, poprzez ograniczenie pracy wentylatora. Dzięki temu możemy zainstalować urządzenie w sypialni, gdyż nie będzie przeszkadzał w komfortowym śnie. Jednak w trybie cichym czas oczekiwania na uzyskanie, wybranej temperatury, będzie dłuższy.

Sterowanie aplikacją w telefonie.
Do dynamicznego grzejnika radiacyjnego dokupić można centralę sterującą systemu Cozytouch. Umożliwia ona sterowanie pracą urządzenia, w dowolnym miejscu i czasie, za pomocą drogi radiowej. Należy podłączyć ją do routera internetowego, a następnie pobrać darmową aplikację mobilną. Dzięki temu możemy zdalnie zarządzać nieobecnościami, a także sprawdzać i analizować wydatki dotyczące energii.

Panama ma wysokość 678 mm, głębokość 178 mm, natomiast szerokość zależy od wersji i wynosi 635 mm lub 920 mm. Wersja Panama 500 kosztuje 2 823 zł i w zależności od trybu pracuje z maksymalną mocą od 430W do 1070W. Natomiast Panama 1000 kosztuje 3 137 zł, a jej maksymalna moc wynosi od 565W do 2210W.

Aby zachować pełną wydajność urządzenia konieczne jest jego oczyszczanie przynajmniej dwa razy w roku. Do tego corocznie, aby uniknąć ryzyka zatkania i wycieku, należy zakonserwować zbiornik na skropliny (przegląd można połączyć z przeglądem konserwacyjnym pompy ciepła).

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także