PARTNER PORTALU
IKEA znowu współpracuje z projektantem mody! Zobaczcie, co powstało tym razem

IKEA znowu współpracuje z projektantem mody! Zobaczcie, co powstało tym razem

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
31 maj 2016 14:17

Autorem nowej serii jest światowej sławy artysta Walter Van Beirendonck. Dzięki niestandardowej kolekcji obejmującej m.in. tkaniny, dywany i pościel każdy będzie mógł wprowadzić do swojego wnętrza coś nowatorskiego. Seria jest dostępna od czerwca w sklepach w całej Polsce.

Po współpracy z londyńską projektantką odzieży męskiej Katie Eary IKEA po raz kolejny zdecydowała się na kolaborację ze światem mody. Dzięki serii GLÖDANDE autorstwa Waltera Van Beirendoncka, można przenieść się w magiczny świat stworzeń nie z tej planety. Belgijski projektant mody to postać kontrowersyjna, wyróżniająca się nietuzinkowymi i odważnymi projektami. Jego prace określa się jako indywidualne i mocne, ale jednocześnie intymne. Należący do antwerpskiej szóstki Van Beirendonck lubi wplatać historyczne i osobiste historie do swoich projektów. Nie podąża za obowiązującymi trendami – nieprzewidywalnie łączy różne kolory i wzory, co udowodnił w najnowszej kolekcji IKEA.

Gdy zaczynałem pracę nad projektem IKEA, chciałem do tego podejść prawie jak do kolekcji mody. Zależało mi na tym, by zebrać mnóstwo inspiracji, wymyślić historie, przemyśleć pomysły, które mogłyby ewoluować w inne rzeczy. Chciałem opowiedzieć jakąś historię – podkreśla Walter van Beirendonck.

Nowa seria obejmuje tkaniny, artykuły papiernicze, torby na zakupy, dywany, porcelanę oraz pościel. Kolekcja została zbudowana wokół historii o Wondermooi – pięciu stworzeniach zamieszkujących obłoki, których wyraziste charaktery przewijają się przez wszystkie produkty serii. Nowatorskie wzory poszewek i dywany z gęstego włosia o intensywnych kolorach pobudzą kreatywność i pomogą spersonalizować każdą domową przestrzeń. Wśród produktów znalazło się również coś dla miłośników zastawy stołowej. Miski, talerze i kubki to wszystkowidzące dzieła sztuki, które wniosą trochę życia na każdy stół.

Limitowana kolekcja IKEA GLÖDANDE jest dostępna we wszystkich sklepach IKEA w Polsce od czerwca 2016 r.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także