PARTNER PORTALU
Jak przeprowadzić wakacyjny remont bez wydawania fortuny?

Jak przeprowadzić wakacyjny remont bez wydawania fortuny?

Autor: Rafał Konopka
15 cze 2016 12:06

Lato to nie tylko dobry czas na wypoczynek, to również świetny moment na przeprowadzenie remontu. Za pomocą kilku trików można odmienić wnętrza nie do poznania, a jednocześnie skutecznie ograniczyć wydatki.

Wakacje to idealny moment na przeprowadzenie gruntownych zmian w domu czy mieszkaniu. Zanim zaczniemy planować remont warto jednak zastanowić się, czy naprawdę chcemy lub jesteśmy w stanie przeznaczyć na niego kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Wystarczy bowiem kilka prostych i niedrogich rozwiązań, aby odmienić wnętrze nadając mu zupełnie nowego charakteru. Ciekawe pomysły na wakacyjny remont podsuwają eksperci z Grupy Okazje.

Na podłogę
Jeśli planujemy generalny remont całego pomieszczenia, warto zacząć od podłogi. Zmiana nie musi jednak wiązać się z jej zrywaniem i układaniem nowej. Wystarczy tylko użyć odpowiedniej farby, aby nabrała blasku i wyglądała jak dopiero co położona.

Takie rozwiązanie możemy zastosować w każdym pomieszczeniu i na prawie wszystkich rodzajach podłóg: na płytkach, parkiecie, mozaice czy drewnianych panelach. To prosty trik, który nie wymaga zaangażowania fachowca, a w szybki i tani sposób pozwoli zupełnie odświeżyć nasze wnętrze.

Na ścianę
Ważną decyzją podczas aranżacji wnętrz jest kwestia tego, co znajdzie się na naszych ścianach, które są przecież tłem całego pomieszczenia. Warto pamiętać, że odpowiedni dobór koloru farby może optycznie powiększyć pomieszczenie oraz sprawić, że będzie ono przytulniejsze i jaśniejsze.

Przy malowaniu ścian trzeba pamiętać również o suficie - pomalowany na biało wizualnie podwyższy wnętrze. Obecnie jednym z trendów jest także zastosowanie tapety, dekoru lub kamieni dekoracyjnych, dzięki którym możemy nadać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru, np. zamieniając zwykłe mieszkanie w bloku w apartament z klimatem pofabrycznego loftu.

Otwarta przestrzeń
Dzisiaj nowoczesne wnętrza bazują na otwartych przestrzeniach, czyli im mniej ścian działowych tym lepiej. Wyburzając je możemy niedużym kosztem zupełnie odmienić przestrzeń, którą dysponujemy. Często stosowanym rozwiązaniem jest połączenie kuchni z salonem lub jadalnią. Dobrze sprawdza się również powiększenie jednego z tych pomieszczeń, poprzez wyburzenie ściany łączącej je z korytarzem.

Zastosowanie tych kilku prostych rozwiązań pomoże nam zupełnie odmienić nasze wnętrza, a jednocześnie sprawi, że po męczącym remoncie, stać nas będzie jeszcze na chociażby krótkie wakacje.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także