Jak wybrać drzwi wewnętrzne? Poradnik

Jak wybrać drzwi wewnętrzne? Poradnik

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
18 marz 2022 11:17

Drzwi wewnętrzne pełnią ważną rolę dla podkreślenia stylu, w jakim urządzona jest przestrzeń domu lub mieszkania. Mogą dopełniać wnętrza, nie odwracając uwagi od wystroju danego pomieszczenia, a także stanowić odrębną ozdobę, doskonale wpisując się w wybraną stylistykę.

Wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych ma znaczącą rolę dla nadania wnętrzu oczekiwanego charakteru. Mają one moc spojenia wnętrza w jedną całość, wpisując się w wybraną stylistykę, a dzięki dostępnej na rynku szerokiej ofercie modeli, kolorów i wykończeń, pozwalają w łatwy sposób tworzyć spójny charakter pomieszczeń zgodny z indywidualnymi upodobaniami. O czym należy pamiętać, wybierając drzwi?

Drzwi powinny być funkcjonalne

Ważnym elementem podczas wyboru drzwi jest ich funkcjonalność, przejawiająca się zarówno w prostym montażu, jak i komforcie użytkowania. Ważne, aby drzwi, które planujemy zamontować, były trwałe i możliwie jak najbardziej bezproblemowe. Liczy się solidne wykonanie, dbałość o każdy szczegół oraz szeroki wybór. Do wyboru masz tradycyjne drzwi jednoskrzydłowe, drzwi dwuskrzydłowe, składane, ukryte i systemy przesuwne.

Wśród akcesoriów drzwiowych dostępne są produkty, dodatkowo wpływające na funkcjonalność oferowanych drzwi. Są to np. specjalne okleiny Antifinger, dzięki którym na drzwiach nie pozostaną odciski palców oraz wykorzystanie w drzwiach szyb VSG. Powstają one podczas trwałego sklejenia dwóch szklanych tafli za pomocą specjalnej folii. Dzięki temu po silnym uderzeniu, szkło nie rozpadnie się na małe, ostre kawałki, ale pęknie, trzymając się całości, eliminując tym samym ryzyko skaleczenia.

Jak dobrać drzwi, gdy trendy cały czas się zmieniają?

Mnogość trendów, jak i zmieniające się upodobania mogą sprawić, że wybranie odpowiedniego modelu drzwi stanie się problematyczne. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wybór drzwi o neutralnej estetyce, dopasowujące się do wnętrza. To pozwoli na nieograniczone wprowadzanie zmian w stylistyce pomieszczeń.

Dzięki swojej uniwersalności drzwi takie doskonale wpiszą się w przyjętą koncepcję, niezależnie od zmiany stylu. W razie potrzeby można delikatnie zmienić ich wygląd za pomocą klamek dostępnych w różnych wariantach kolorystycznych.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także