Jak wybrać lodówkę do kuchni? Side by side, a może Multidoor? Podpowiadamy!

Jak wybrać lodówkę do kuchni? Side by side, a może Multidoor? Podpowiadamy!

Autor: Justyna Łotowska
14 lis 2022 11:31

Jakie urządzenie wybrać, aby opanować chaos w lodówce raz na zawsze? Wybierz to najbardziej funkcjonalne!

Lodówka pełna jedzenia, a i tak nie ma co jeść? Kupujesz kolejne masło, bo przez bałagan w lodówce nigdy nie możesz go znaleźć? A może regularnie znajdujesz zepsute produkty spożywcze na dnie lodówki? Jeśli chociaż jedna z tych sytuacji jest Ci znana, to znaczy, że dobrze znasz problem wiecznego bałaganu w lodówce. 

Czym kierujemy się, kupując lodówkę?

Jak wynika z przeprowadzonych badań najczęściej wskazywanym czynnikiem mającym wpływ na wybór lodówki jest klasa energetyczna. Wskazało ją aż 64% respondentów. Na drugim miejscu znalazła się cena, wskaza przez 51% badanych. Trzecie miejsce zajęła pojemność lodówki, za którą opowiedziało się 47% biorących udział w badaniu.

Przywiązujemy coraz większą uwagę do wielkości lodówki, ponieważ łatwiej zachować w niej porządek. Lepsza widoczność produktów to ograniczenie marnowania żywności, rzadsze robienie zakupów, a tym samym większe oszczędności. Dlatego coraz większym zainteresowaniem konsumentów cieszą się lodówki o dużej pojemności.

Czym jest lodówka Side by Side?

Jednym z bardziej popularnych modeli są lodówka Side by Side. To dwudrzwiowa lodówka, gdzie po jednej stronie znajduje się zamrażarka, a po drugiej chłodziarka. Ale czy pomimo swojej popularności, stanowią najlepsze rozwiązanie do domu?

Właściciele lodówek SBS często skarżą się na brak miejsca w chłodziarce. Przechowywanie większego garnka czy patelni jest problematyczne, ponieważ chłodziarka jest zbyt wąska. Dodatkowo konstrukcja lodówki nie jest praktyczna w codziennym użytkowaniu – schylanie się do dolnych szuflad w chłodziarce jest niewygodne, a w zamrażarce zawsze brakuje miejsca.

Czym jest lodówka Multidoor?

Na jaki rodzaj lodówek postawić, jeśli zależy nam na dużej pojemności? Odpowiedzią są lodówki typu Multidoor. Są to najbardziej praktyczne lodówki trzy- lub czterodrzwowe z ustawną częścią chłodzącą i funkcjonalną zamrażarką z szufladami.

Każda z części wyposażona jest w osobną parę drzwi, otwierając jedną z części zapobiegamy dużej utracie temperatury i oszczędzamy energię. Ogromną zaletą Multidoorów jest możliwość zamiany jednej części zamrażarki w chłodziarkę.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także