PARTNER PORTALU
Jak wyczyścić to, czego nie można wyprać?

Jak wyczyścić to, czego nie można wyprać?

Autor: Urszula Tatur
15 kwi 2020 14:37

Każdy z nas posiada w swoim domu rzeczy, w przypadku których nie sprawdzą się tradycyjne metody prania. To między innymi delikatne i specjalistyczne tkaniny, buty, czy odzież sportowa. Teraz coraz bardziej zależy nam też na jak najlepszej czystości ubrań, w których chodzimy na co dzień, a także pościeli i ręczników. Czy można je dokładnie wyczyścić w domu przy użyciu dostępnych technologii?

Jedwabna sukienka, kaszmirowy sweter, wełniany płaszcz, czy unikatowe sneakersy wyglądają fantastycznie w stylizacjach, ale ich czyszczenie może przysporzyć trudności. Większość z nich nie nadaje się do prania nawet w niskich temperaturach. Oprócz ubrań i butów, czyszczenia wymagają też koce, pościel, kołdry i poduszki czy maskotki. Zwłaszcza teraz, gdy wielu z nas wykorzystuje czas spędzany w domu na gruntowne porządki, odświeżenie trudnych elementów garderoby i tekstyliów będzie doskonałym pomysłem.

Trudne przypadki

Puchowe kurtki, odzież narciarska i outdoorowa należą do tej kategorii ubrań, które pierzemy rzadko, ale ich czyszczenie musi być dokładne, ponieważ wystawiamy je na działanie czynników zewnętrznych. Warto je wyczyścić właśnie na wiosnę, by przed kolejnym sezonem wyciągnąć z szafy świeże okrycia. Ponieważ w przypadku ochronnych membran i puchowych wypełnień musimy być szczególnie ostrożni, świetnym rozwiązaniem będzie wyczyszczenie tych elementów garderoby przy użyciu technologii Air Wash, która zapewni dezynfekcję i odświeżenie tekstyliów. Air Wash to podgrzane powietrze, dzięki któremu możliwe jest utrzymanie ubrań w higienicznej czystości bez użycia wody i detergentów. Technologia gwarantuje usunięcie do 99,9% bakterii* i nieprzyjemnego zapachu. Korzystać z niej mogą także fani sportowych butów, właściciele wełnianych płaszczy i marynarek, którzy z czystym sumieniem będą mogli zrezygnować z częstych wizyt w pralni chemicznej.

Gdy pranie to za mało

Pranie w wysokich temperaturach to konieczność, gdy chcemy dobrze wyczyścić pościel, kołdry, koce, poszewki i ręczniki. Jeżeli jednak potrzebujemy bardziej zdecydowanych działań, np. po przebytej chorobie lub gdy sięgamy po dawno nieużywane rzeczy, w wybranych pralkach i pralko-suszarkach Samsung znajdziemy program Higiena. Jego działanie polega na tym, że po skończonym cyklu prania gorąca para wnika w głąb ubrań dokładnie je dezynfekując i usuwając aż do 99,9% bakterii** i alergenów***. Technologia pozwala także pozbyć się intensywnych zapachów. Program Higiena to także doskonałe rozwiązanie w przypadku czyszczenia rzeczy, których nie możemy prać w wysokiej temperaturze jak np. kolorowe poszewki na poduszki na kanapie.

Dłuższe życie ubrań

Ci, którzy ponad ilość cenią sobie jakość, wiedzą, że dbanie o ubrania wykonane ze szlachetnych tkanin może być wyzwaniem. Pranie ręczne jest czasochłonne, nie wszyscy producenci zalecają też taką metodę. Pranie chemiczne to dodatkowe koszty i konieczność planowania regularnych wizyt w pralni. Kompromis znajdziemy w innowacyjnych technologiach w pralkach Samsung. Należy do nich Eco Bubble™, czyli rozwiązanie, które gwarantuje dokładne czyszczenie nawet najdelikatniejszych tkanin w niskiej temperaturze. Jest to możliwe dzięki połączeniu wody, powietrza i detergentu jeszcze przed rozpoczęciem cyklu, z których powstaje następnie aktywna piana wnikająca w głąb materiału. Przy użyciu tej metody możemy prać wełniane swetry, jedwabne koszule, czy odzież treningową bez obaw o ich zniszczenie.

Innowacyjne technologie w pralkach Samsung ułatwiają pranie nawet najbardziej wymagających tkanin i elementów garderoby. Programy pozwalające utrzymać higieniczną czystość i dezynfekujące tekstylia to szczególnie przydatne funkcje, z których warto korzystać na co dzień.

*Na podstawie sprawozdania z testów Intertek dotyczących programów Air Wash.

** Na podstawie sprawozdania z testów Intertek dotyczących programów wykorzystujących parę.

*** Na podstawie sprawozdania z testów BAF dotyczących programów wykorzystujących parę.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także