Jaka tapeta na ścianę? 10 najładniejszych wzorów z nowej kolekcji. Dostępne w popularnym polskim sklepie!

Jaka tapeta na ścianę? 10 najładniejszych wzorów z nowej kolekcji. Dostępne w popularnym polskim sklepie!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
02 cze 2022 12:45

Jaki wzór tapety wybrać na ścianę w salonie, sypialni czy jadalni? Zobaczcie ciekawą kolekcję - to tegoroczna nowość!

Często pragniemy, aby dekoracja ściany w naszym domu była wyjątkowa i zachwycała za każdym razem, gdy na nią spojrzymy. Co prawda wybór elementów wykańczających powierzchnię ścian jest ogromny, ale w większości są to elementy powtarzalne: boazerie, panele drewniane i tapicerowane, płyty kamienne itp. Można oczywiście pokusić się na stworzenie niepowtarzalnego muralu czy malowidła ściennego, ale realizacja takiego dzieła jest skomplikowana i kosztowna.

Tapety panoramiczne do wnętrz w stylu eklektycznym

Doskonałą alternatywą dla osób poszukujących wyjątkowej, a jednocześnie prostej do ułożenia dekoracji ściany jest tapeta panoramiczna. Od tapet tradycyjnych różni ją to, że każdy jej bryt jest nieco inny. Ułożone razem tworzą jeden obraz, ozdabiając całą powierzchnię ściany. To nowość na rynku dekoracji, dzięki której można niewielkim wysiłkiem stworzyć oryginalne wnętrze lub podkreślić jego charakter lub styl.

Tapety panoramiczne – wszechobecne kwiaty

Nowa kolekcja tapet panoramicznych zawiera wzory w różnych stylach i motywach. Można w niej znaleźć wyrafinowaną grafikę w stylu japandi, delikatne desenie kwiatowe charakterystyczne dla stylu country, bogactwo, tak lubianych, motywów roślinnych czy wyrafinowaną prostotę minimalistycznych wzorów imitujących cegłę, kamień czy marmur. Cena kompozycji składającej się z 3 brytów wynosi 199 zł, a z 7 brytów 329 zł.

Tapety panoramiczne – modne i ponadczasowe wzory inspirowane naturą

Tapety panoramiczne kladzie się dokładnie tak samo jak każdą inną tapetę na flizelinie. Ścianę należy posmarować klejem, a następnie układać bryt za bratem. Nawój na rolce jest oznaczony linią przerywaną w miejscu przecięcia.

W zależności od tego jaki zestaw wybierzemy, otrzymujemy 3 lub 7 brytów o szerokości standardowej tapety 53 cm i długości 280 cm. Tapetę panoramiczną zrywa się ze ściany analogicznie jak tapetę na flizelinie czyli odrywa od dołu ściany bez mozolnego skrobania. Innymi słowy: wygoda układania jak w przypadku klasycznej tapety, a efekt – eleganckiego muralu.

Kolekcja tapet panoramicznych to nowość dostępna już w Leroy Merlin. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także