PARTNER PORTALU
Jakie drzwi do aranżacji w stylu loft? 3 pomysły!

Jakie drzwi do aranżacji w stylu loft? 3 pomysły!

Autor: Justyna Łotowska
22 sie 2022 11:00

Lubisz modny teraz styl loftowy? Wybierz odpowiednie skrzydła drzwiowe, które podzielą wnętrze, nie niwelując wrażenia przestronności. Jakie wybrać? Mamy 3 propozycje!

Cegła, beton i ciemne kolory to elementy charakterystyczne dla wnętrz urządzonych w stylu loftowym. Co jeśli jednak chcemy odejść od tego wzorca i odświeżyć utarte schematy, zwłaszcza gdy urządzamy mniejsze pomieszczenia?

Dobrym rozwiązaniem może być wybór jasnej kolorystyki wnętrza i dodatków, które minimalistycznym przestrzeniom nadadzą lekkości, a także sprawią, że przestrzeń będzie wyglądała na większą niż jest w rzeczywistości.

Styl loftowy w jasnej odsłonie

Pomimo że okres największej popularności stylu loftowego przypadał na lata 60. i 70. XX wieku, obecnie nadal posiada on szerokie grono wielbicieli, którzy z nostalgią patrzą na industrialne aranżacje wnętrz minionego stulecia.

Wszystko za sprawą charakterystycznych dla adaptacji poprzemysłowych przestrzeni elementów jak wysokie sufity, surowo wykończone ściany, czy widoczne elementy konstrukcyjne, które podkreślają ich wielkomiejski charakter i pochodzenie stylu. Typowe dla urządzenia tego rodzaju wnętrz jest wykorzystywanie materiałów, które podkreślą ich surowy charakter, takich jak cegła, szkło, beton architektoniczny, metal czy drewno.

Choć utarło się przekonanie, że styl loftowy wiąże się z ciemną kolorystyką opartą na czerni, brązie i szarości, przełamanymi za pomocą kontrastów, np. poprzez wykorzystanie białych elementów to styl loftowy ma także swoje jaśniejsze oblicze.

Z wykorzystaniem jasnych barw, dodatków i mebli utrzymanych w stonowanej kolorystyce w łatwy sposób możemy nadać industrialnemu wnętrzu świeżości i ciepła, przełamując tym samym jego surowość. Takie rozwiązanie będzie również korzystne w przypadku urządzania mniejszych pomieszczeń, w których zbyt ciemne barwy w i tak już ograniczonej przestrzeni spowodują niepotrzebne wrażenie ciężkości.

Z pomocą odpowiednich dodatków, takich jak lustra, które optycznie powiększą przestrzeń oraz odpowiedniemu doświetleniu w postaci lamp, żyrandoli lub drobnych światełek dodających wnętrzu nastrojowego charakteru, styl loftowy może być z powodzeniem zastosowany nawet w niewielkich pomieszczeniach.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także