JYSK wycofuje się z Rosji

JYSK wycofuje się z Rosji

Autor: Justyna Łotowska
31 marz 2022 11:22

Wszystkie sklepy JYSK w Rosji pozostawały tymczasowo zamknięte od 3 marca 2022 roku. Obecnie sieć podjęła decyzję o trwałym zawieszeniu działalności i wycofaniu się z rynku rosyjskiego.

Po czterech tygodniach tymczasowego zamknięcia, Zarząd JYSK podjął decyzję o stałym zamknięciu sklepów na tym rynku i całkowitym wycofaniu się z Rosji.

- Rozpoczęliśmy działania w Rosji, bo chcieliśmy przekazać naszą świetną ofertę rosyjskiej społeczności. Mieliśmy bardzo dobry start, za co bardzo dziękuje wszystkim zaangażowanym wówczas osobom. Jednak w obecnej sytuacji właściciele JYSK, jak i kadra zarządzająca nie widzą innej możliwości jak zamknąć działalność na tym rynku - mówi Jan Bøgh, Prezes i Dyrektor Generalny JYSK.

W kolejnych krokach firma skontaktuje się z właścicielami budynków, w których zlokalizowane są rosyjskie sklepy w celu uzgodnienia uczciwych waruków zakończenia współpracy.

Kończąc działalność, sieć ponownie otworzy swoje sklepy w Rosji od 31 marca, w celu opróżnienia lokalizacji z asortymentu i przeprowadzenia wyprzedaży. Po tym działaniu sklepy zostaną zamknięte na stałe.

Dotychczasowi pracownicy JYSK Rosja otrzymają wynagrodzenia zgodnie z obowiązującymi przepisami lokalnymi.

- Nikt w Zarządzie JYSK nie czuje się dobrze w tej sytuacji, włączając mnie. Nie mamy jednak wątpliwości, że jest to słuszna decyzja. Dziękuje wszystkim naszym rosyjskim kolegom za ich dotychczasową pracę oraz zaangażowanie i życzę im powodzenia w nadchodzących latach - mówi Jan Bøgh.

JYSK otworzył swój pierwszy sklep w Moskwie w 2020 roku i zatrudnia około 200 pracowników w Rosji. Łącznie w tym kraju funkcjonowało 13 sklepów skandynawskiej sieci. Dla porównania - w Ukranie JYSK ma 86 sklepów (obecnie tymczasowo zamkniętych).  W Polsce JYSK istnieje od 2000 roku. Siedziba znajduje się w Gdańsku. JYSK Polska obejmuje około 260 sklepów i zatrudnia około 2 400 osób, wliczając Centrum Dystrybucji w Radomsku.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także