×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Klucz do bezpieczeństwa dzieci. Nowe automatyczne zamki

Klucz do bezpieczeństwa dzieci. Nowe automatyczne zamki

Autor: Katarzyna Masłowska
Dodano: 03 wrz 2019 10:03
Zaktualizowano: 12 wrz 2019 12:54

Wraz z nadejściem roku szkolnego przekazujemy dziecku pod opiekę klucze do domu. Warto ograniczyć ich liczbę do minimum i postawić na takie rozwiązania, które zagwarantują maksymalne bezpieczeństwo i wygodę ich użytkowania.

Kto z nas nie chodził z kluczem zawieszonym na szyi do szkoły? Kto choć raz jako dziecko nie zgubił kluczy, nie zapomniał zamknąć drzwi, nie zatrzasnął się w domu? Takie sytuacje zdarzają się wszystkim, ale dla dzieci bywają wyjątkowo stresujące.

Zobacz także: Dom w Gliwicach. Zobacz jak wygląda przed i po remoncie

Dziś, aby zadbać o bezpieczny dostęp do domu i komfort – szczególnie tych najmłodszych użytkowników – mamy do wyboru sporo innowacyjnych rozwiązań. Zwłaszcza na początku roku szkolnego warto się im bliżej przyjrzeć.

Magiczny klucz i ukryte komnaty

Rodzicom z pomocą przychodzi współczesna technologia pod postacią mechanicznego lub elektronicznego systemu klucza BKS – marki należącej do Grupy G-U. Dzięki temu rozwiązaniu dziecko otrzymuje tylko jeden klucz, zamiast całego pęku, a dodatkowo możemy ograniczyć mu dostęp do wybranych stref domu, np.: garażu, piwnicy, pomieszczeń gospodarczych czy domowego biura.

To rozwiązanie bezpieczne i elastyczne, ponieważ klucz z dostępem do wszystkich pomieszczeń mają nadal opiekunowie, a klucz np. tylko do furtki można przekazać ogrodnikowi. Działanie systemu klucza opiera się na specjalnych wkładkach do zamka (np. Janus lub Livius) i przyporządkowaniu im pojedynczych kluczy.

To Cię zainteresuje: 20 szarych salonów. Zobaczcie jak mieszkają Polacy!

W ten sposób każda wkładka systemu może, oprócz przyporządkowanego jej klucza pojedynczego, zostać zamknięta dodatkowo przez klucz główny. Wkładki gwarantują bezpieczeństwo i chronią przed włamaniem – posiadają ochronę przed wybiciem i przewierceniem, a dorobienie klucza jest możliwe tylko w autoryzowanym serwisie po przedstawieniu karty z autoryzacją. 

Sezamie otwórz się!

Jednak czy klucz jest zawsze potrzebny? Nie! Nowoczesna koncepcja rozwiązań do drzwi wejściowych sprawi, że ich otwieranie i zamykanie będzie nie tylko komfortowe i innowacyjne, ale przede wszystkim szybkie, łatwe i bezpieczne dla domowników, nawet tych najmłodszych. Mowa o rozwiązaniach grupy G-U, dzięki którym dzieci wracające do domu ze szkoły, nie potrzebują już kluczy, ponieważ mogą otworzyć drzwi dzięki czytnikowi linii papilarnych lub zadzwonić do rodzica, który wykona to przy pomocy aplikacji na smartfonie.

W pierwszym przypadku mowa o biometrycznej kontroli dostępu – drzwi mogą otworzyć osoby, których odciski palców są zakodowane w specjalnym czytniku (dla zachowania bezpieczeństwa użytkowników czytnik skanuje specjalne punkty z odcisku palca, a nie całe linie papilarne). Czytnik jest wbudowany w skrzydle drzwi, na ścianie obok drzwi bądź w pochwycie drzwiowym i pozwala zakodować 150 opuszków palców. Jego działanie jest proste i przyjazne dzieciom – wystarczy przeciągnąć palec przez czytnik, by drzwi się otworzyły.

Pod okiem opiekuńczego czarodzieja

Jeśli dziecko dotarło już bezpiecznie do domu, dodatkowym systemem kontrolnym, który pomoże czuwać nad jego bezpieczeństwem, mogą być kamery, w tym np. kamery sprzężone z centralą zarządzającą (np. z TaHoma Somfy, powstałą z myślą o skutecznym zarządzaniu domami inteligentnymi). Dzięki takim rozwiązaniom rodzice mogą obserwować dzieci po powrocie do domu i reagować w porę, jeśli zauważą jakieś niebezpieczeństwo.

Oprócz tego można także zainwestować w inne systemowe rozwiązania G-U, zwiększające bezpieczeństwo najmłodszych. W przypadku wielkogabarytowych drzwi tarasowych w pionierskim systemie HS grupy G-U (drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne) warto wybrać te z napędem HS ePOWER. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także